Rosyjskie i chińskie okręty wojenne przeprowadzają pierwszy wspólny patrol na zachodnim Pacyfiku

Print Friendly, PDF & Email
Zdjęcie: AP Photo/Efrem Lukatsky
Zdjęcie: AP Photo/Efrem Lukatsky

Marynarka wojenna Rosji i Chin przeprowadziła trzydniowe manewry morskie Joint Sea 2021 na Morzu Japońskim

Rosyjskie i chińskie okręty wojenne przeprowadziły pierwszy wspólny patrol w zachodniej części Oceanu Spokojnego w dniach 17-23 października, poinformowało w sobotę rosyjskie Ministerstwo Obrony.

„Do zadań wspólnego patrolowania należało demonstrowanie obecności okrętów Rosji i Chin, utrzymanie pokoju i stabilności w regionie Azji i Pacyfiku, a także ochrona obiektów morskiej działalności gospodarczej obu krajów. Podczas patrolu przeszła grupa okrętów wojennych. Cieśnina Tsugaru po raz pierwszy” – czytamy w oświadczeniu.

Rosyjska marynarka wojenna była reprezentowana w połączonym zespole dziesięciu okrętów wojennych przez siły Floty Pacyfiku, w tym okręt pomiarowy Marshal Krylov, duże okręty do zwalczania okrętów podwodnych Admiral Tributs i Admiral Panteleyev oraz korwety Projektu 20380 Hero Federacji Rosyjskiej Aldar Tsydenzhapov i Gromky.

Chińska marynarka wojenna była reprezentowana przez niszczyciele Kunming i Nanchang, korwety Qinzhou i Luzhou, a także statek zaopatrzeniowy Dongpinghu.

Marynarze rosyjscy i chińscy ćwiczyli wspólne manewry taktyczne i przeprowadzili serię ćwiczeń. Okręty wojenne we wspólnym patrolu pokonały łącznie ponad 1700 mil morskich.

Źródło: tass.com

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *