Maritime Operational Commanders Conference

Print Friendly, PDF & Email

„W obliczu wojny na kontynencie europejskim rola sił morskich w NATO jest kluczowa” – powiedział Naczelny Dowódca Sił Sojuszniczych w Europie, generał Chris Cavoli, otwierając Maritime Operational Commanders Conference w NATO Maritime Command.

„Wasze zaangażowanie w zabezpieczanie morskich linii komunikacyjnych jest tym, co łączy cały Sojusz. Wasza zdolność do ochrony wolności żeglugi jest tym, co wspiera fundamenty gospodarek naszych narodów”.

W obradach dowódców operacyjnych komponentów morskich państw sojuszniczych w dniach 16-18 kwietnia uczestniczył wiceadmirał Krzysztof Jaworski Dowódca #COMDKM.

Konferencji przewodniczył dowódca MARCOM, wiceadmirał Royal Navy Mike Utley.

Nigdy w historii nie było bardziej krytycznego punktu, w którym wzmacniano zbiorową obronę sojuszu. Gdy w ciągu ostatnich dwóch dni szefowie marynarki wojennej Sojuszu zebrali się, by poprzez dyskusję i wymianę doświadczenia pogłębić nasze stosunki i wzmocnić spójność NATO. Każdy sojusznik wnosi do NATO kluczowe zdolności bojowe i unikalną wiedzę specjalistyczną. Jesteśmy w lepszej sytuacji jako kolektyw ze względu na zaangażowanie Sojuszników w przekształcenie ich w przewagę operacyjną nad potencjalnym przeciwnikiem.

– powiedział Utley

Źródło: Marynarka Wojenna RP

Przeczytaj też:

2 komentarze

  1. Jesus pisze:

    To dobre że nasi się szkolą

  2. Signa pisze:

    No to nasi się szkolę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *