Rosyjskie okręty podwodne ćwiczą na Morzu Czarnym

Flota Czarnomorska. / Zdjęcia: RIA Novosti

Manewry morskie odbywają się w ramach końcowej inspekcji wojsk Południowego Okręgu Wojskowego na rok szkoleniowy 2021.

SEWASTOPOL. Załoga okrętu podwodnego Floty Czarnomorskiej Veliky Novgorod zaatakowała pociskami manewrującymi Kalibr-PL na grupę fikcyjnych okrętów wojennych wroga – podało w środę biuro prasowe Floty.

„Podczas wielozadaniowych ćwiczeń taktycznych sił południowego Okręgu Wojskowego, okręty podwodne wykonały atak rakietowy z będąc w zanurzoniu na wrogie okręty wojenne, symulowane przez grupę taktyczną okrętów przeciw okrętom podwodnym i rakietowych Floty Czarnomorskiej”.

– Biuro prasowe powiedział w oświadczeniu.

Załoga okrętu podwodnego ćwiczyła również operacje w ramach szkolenia bojowego marynarki wojennej w celu wytropienia i wyeliminowania pozorowanych wrogich nawodnych okrętów wojennych, przeprowadzania szybkiego zanurzenia na różne głębokości, kontrolowania okrętów podwodnych przy wynurzaniu się i przeprowadzania środków kontroli uszkodzeń, podało biuro prasowe.

Łącznie ćwiczenia zgromadziły około 8000 osób i do 350 sztuk uzbrojenia i sprzętu wojskowego z armii połączonych, sił powietrznych i obrony przeciwlotniczej oraz innych jednostek i formacji, a także sił Floty Czarnomorskiej i Flotylla Kaspijska.

Źródło: tass.com