Dzień SAPERA w Marynarce Wojennej RP

Print Friendly, PDF & Email

Polscy Saperzy obchodzą swoje święto od przeszło 70 lat. Kwietniowe obchody nawiązują do rocznicy forsowania Odry i Nysy podczas II wojny światowej. Z tej okazji najlepsze życzenia składamy wszystkim saperom, ale przede wszystkim specjalistom Marynarka Wojenna RP z 8 Batalionu Saperów MW #8FOW oraz 43 Batalionu Saperów FOW #3FO.

Wiele saperskiej pracy tyle, że pod wodą, wykonują marynarze Grup Nurków Minerów #13dTr i #12dTr – dla Was również serdeczne życzenia.


Każdego roku, 16 kwietnia obchodzimy Święto Wojsk Inżynieryjnych. Dzień ten jest okazją przypomnienia dokonań saperów na wszystkich wojennych frontach, wspomnieniem tych co polegli za Ojczyznę ale jest także okazją do podsumowania Waszych dokonań w czasie pokoju. Pamiętamy, że Wasza służba nie kończy się wraz z konfliktem zbrojnym. To wtedy, w myśl „…choć pokój nastanie oni zawsze w walce są…” przychodzi Wasz czas, niosąc pomoc zagrożonym klęskami żywiołowymi, usuwając śmiertelne „pozostałości” wojenne czy służąc społeczności międzynarodowej w ramach misji pokojowych i humanitarnych.

Źródło: Wojsko Polskie

Przeczytaj też:

1 Response

  1. LDA pisze:

    Szacun dla tej formacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *