Okręt podwodny Scorpene Carrera wrócił do Chile

Print Friendly, PDF & Email
Powrót do CHile okrętu podwodnego SS Carrera.
Powrót do CHile okrętu podwodnego SS Carrera.

Rankiem 20 grudnia, po blisko czterech miesiącach przebywania na wodach międzynarodowych, okręt podwodny SS Carrera wrócili na wody Chile, wpływając do Talcahuano, po udanym udziale w dziesiątej wersji ćwiczeń „Diesel Electric Submarine Initiative” (DESI 2023) w Stanach Zjednoczonych. 

Podczas pobytu w San Diego SS Carrera uczestniczył we wspólnych ćwiczeniach interoperacyjnych, wzmacniając bliskie stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Chile w zakresie operacji morskich. Wspierali także ćwiczenia szkoleniowe w zakresie zwalczania okrętów podwodnych (ASW) z grupą uderzeniową USS Theodore Roosevelt Carrier Strike Group, EAM Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych i 10. eskadrą rozpoznawczą. 

Przed ich powrotem na terytorium kraju w San Diego w Stanach Zjednoczonych odbyła się ceremonia zamknięcia DESI 2023, przy której obecny był komandor Oscar Manzano, który był głównodowodzącym siłami okrętów podwodnych w roku 2023. Komandor podziękował dowódcy 11. eskadry okrętów podwodnych Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, kapitanowi Kennethowi Douglasowi, za wsparcie udzielone okrętowi podwodnemu Carrera, przez 11. eskadrę okrętów podwodnych. 

Podczas tej ceremonii dowódca Kenneth Douglas wyraził wdzięczność dowódcy okrętu podwodnego Svenowi Barckhahnowi i jego załodze za profesjonalizm i poświęcenie włożone w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Źródło: elsnorkel.com

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *