USS Mount Whitney przybył z wizytą do Stambułu

Print Friendly, PDF & Email
Okręt flagowy Szóstej Floty Stanów Zjednoczonych USS Mount Whitney (LCC 20) wpływa do Stambułu w Turcji. / Zdjęcie: 6 Fota USA
Okręt flagowy Szóstej Floty Stanów Zjednoczonych USS Mount Whitney (LCC 20) wpływa do Stambułu w Turcji. / Zdjęcie: 6 Fota USA

Okręt dowodzenia i kontroli typu Blue Ridge USS Mount Whitney (LCC 20) przybył do Stambułu w Turcji z zaplanowaną wizytą.

Będąc częścią dowództwa Szóstej Floty Stanów Zjednoczonych i Sił Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych Europa-Afryka (NAVEUR-NAVAF), okręt regularnie przeprowadza ćwiczenia i operacje ze swoimi tureckimi partnerami, aby zaprezentować pracę zespołową i wzmocnić interoperacyjność NATO.

Ambasador USA w Turcji Jeffry Flake i konsul generalny USA Julie Eadeh odwiedzili USS Mount Whitney.

„Turcja jest wieloletnim i cenionym sojusznikiem NATO. Wizyta USS Mount Whitney jest okazją do dalszego wzmocnienia naszego głębokiego partnerstwa wojskowego z Turcją, które pomaga zapewnić bezpieczeństwo w tym regionie.

– powiedział ambasador Jeffry Flake

Wcześniej okręt Mount Whitney zawinął do Gaec we Włoszech. Mount Whitney jest okrętem flagowym Szóstej Floty Stanów Zjednoczonych i obsługuje połączoną załogę składającą się z marynarzy amerykańskich i marynarzy służby cywilnej Dowództwa Wojskowego Sealift Command.

Szósta Flota Stanów Zjednoczonych z siedzibą w Neapolu we Włoszech prowadzi pełne spektrum wspólnych i morskich operacji, często w porozumieniu z partnerami sojuszniczymi i międzyagencyjnymi, w celu wspierania interesów narodowych USA oraz bezpieczeństwa i stabilności w Europie i Afryce.

NAVEUR-NAVAF obsługuje siły morskie Stanów Zjednoczonych w obszarach odpowiedzialności Dowództwa Europejskiego USA (USEUCOM) i Dowództwa Stanów Zjednoczonych w Afryce (USAFRICOM). Szósta Flota Stanów Zjednoczonych jest na stałe przydzielona do NAVEUR-NAVAF i wykorzystuje siły morskie w pełnym spektrum operacji wspólnych i morskich.

Od ponad 80 lat Siły Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w Europie i Siły Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w Afryce (NAVEUR-NAVAF) nawiązują strategiczne relacje z sojusznikami i partnerami, wykorzystując fundament wspólnych wartości w celu zachowania bezpieczeństwa i stabilności.

Źródło: 6 Flota USA

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *