Wahoo

Wahoo

Autor: Richard Kane - Historia najsłynniejszego amerykańskiego okrętu podwodnego II wojny światowej

„Znaczenie historii okrętu podwodnego Wahoo bierze się stąd, że był on jednym z amerykańskich okrętów podwodnych szczycących się największą liczbą sukcesów - 25 zatopionymi statkami i okrętami nieprzyjaciela podczas siedmiu patroli. Autor, który służył na Wahoo na stanowisku zastępcy dowódcy na jego pierwszych pięciu patrolach, wprowadza do książek ten szczególny rodzaj osobistych detali, który sprawia, że historia ożywa. [...] Największe znaczenie studium O`Kane`a polega na lekcji historii, jakiej namudziela."
The Cleveland Plain Dealer

„`Wahoo` przyniesie wiele interesujących wrażeń przeciętnemu czytelnikowi, a starych podwodników przyprawi o ciarki na grzbiecie."
Komandor w st. spocz. Mar. Woj. USA, Murray B. Frazee Jr. Weteran jedenastu patroli na okrętach podwodnych w okresie II WŚ

„Gdy zaczynałem czytać [tę książkę], odłożenie jej na bok przychodziło mi z bólem serca. `Wahoo`z pewnością stanie się klasyką tematu."
Martin Sheridan, korespondent wojenny gazety Boston Globe, jedyny [amerykański - przyp. tłum.] reporter-uczestnik patrolu na okręcie podwodnym w czasie II WŚ

RICHARD O`KANE
Podczas drugiej wojny światowej służył na USS Argonaut, USS Wahoo oraz USS Tang. Wziął udział w pięciu patrolach USS Wahoo. Jako dowódca USS Tang zatopił 24 jednostki japońskie. Po wojnie awansował do stopnia kontradmirała.

Książka wydana przez Wydawnictwo FINNA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *