Rosyjskie okręty ZOP polują na okręty podwodne NATO na Morze Czarne

Print Friendly, PDF & Email
Mały okręt do zwalczania okrętów podwodnych Yeisk. / Zdjęcie: Aleksiej Drużninin/Rosyjskie Prezydenckie Biuro Prasowo-Informacyjne/TASS
Mały okręt do zwalczania okrętów podwodnych Yeisk. / Zdjęcie: Aleksiej Drużninin/Rosyjskie Prezydenckie Biuro Prasowo-Informacyjne/TASS

Ćwiczenia odbyły się w obecności dwóch amerykańskich okrętów wojennych na Morzu Czarnym: okrętu flagowego Mount Whitney i niszczyciela rakietowego Porter.

Załogi małych okrętów floty czarnomorskiej ćwiczyły polowanie i eliminowanie hipotetycznego wrogiego okrętu podwodnego podczas ćwiczeń na Morzu Czarnym, poinformowało w poniedziałek biuro prasowe Floty.

Ćwiczenia odbyły się w obecności dwóch amerykańskich okrętów wojennych na Morzu Czarnym: okrętu flagowego, okrętu dowodzenia Mount Whitney i niszczyciela rakietowego Porter. Okręty Floty Czarnomorskiej uważnie obserwują amerykańskie okręty wojenne na Morzu Czarnym. Amerykańska 6 Flota ogłosiła wcześniej, że okręty wojenne zostały rozmieszczone na Morzu Czarnym w celu wspólnych operacji z sojusznikami i partnerami NATO w regionie.

Załogi małych okrętów do zwalczania okrętów podwodnych Floty Czarnomorskiej Yeisk i Kasimov działających w ramach grupy uderzeniowej nawodnej ćwiczyły poszukiwanie i wykrywanie hipotetycznego wrogiego okrętu podwodnego w interakcji z załogą śmigłowca przeciwpodwodnego Ka-27M. W trakcie ćwiczeń załogi okrętów wykorzystały własne dane i dane o okręcie podwodnym dostarczone przez śmigłowiec ZOP do poszukiwania i śledzenia okrętu podwodnego, a także zaatakowały podwodny cel, wykorzystując uzbrojenie torpedowe i bomby głębinowe z napędem rakietowym” – czytamy w oświadczeniu biura prasowego.

W trakcie ćwiczeń załogi okrętów ćwiczyły również obronę powietrzną dla nawodnej grupy uderzeniowej, wystrzeliwując pociski ziemia-powietrze i ostrzał artyleryjski przeciwko celom powietrznym. Ćwiczenia odbywały się na poligonie morskim na Morzu Czarnym zgodnie z planem szkolenia bojowego Floty.

Źródło: tass.com

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *