Australia zamówiła inteligentne miny morskie

Print Friendly, PDF & Email

RWM Italia SpA, spółka zależna należąca w całości do Rheinmetall AG we Włoszech, zdobyła zamówienie od Wspólnoty Australijskiej na dostawę znacznej ilości inteligentnych min morskich. Zamówienie opiewa na co najmniej 100 mln EUR, ale jego dokładna wartość nie została ujawniona. W najbliższych latach Australijczycy mogą złożyć kolejne zamówienia.

Dostawcą min będzie spółka RWM Italia wchodząca w skład grupy Rheinmetall. Nie ujawniono ile min trafi do Australii. Wiadomo jednak, że ich dostawy rozpoczną się jeszcze w br. Pozwolą na tworzenie inteligentnych zapór minowych, które mogą pełnić rolę odstraszania przeciwnika.

Ten ważny kontrakt po raz kolejny podkreśla ogromne zaufanie, jakie Wspólnota Australijska pokłada w firmie Rheinmetall i jej produktach. Australijskie Siły Obronne zakupiły najnowszą generację inteligentnych min morskich Rheinmetall, które wzmocnią zdolności australijskiej obrony morskiej dzięki możliwości rozmieszczania min z kilku niezależnych platform.

W ofercie RWM Italia znajdują się różne miny, w tym prezentowane w ub. r. Murena i Asteria. Pierwsza z nich waży 780 kg, z czego 600 kg przypada na ładunek wybuchowy w głowicy bojowej. Może być uzbrajana przewodowo Mina ma sensory akustyczne, magnetyczne i ciśnieniowe. Asteria jest z kolei dłuższa od Mureny i waży ok. 1000 kg. Przenosi podobny ładunek wybuchowy i ma podobny zestaw sensorów, uzupełnionych jednak przez czujnik wibracji, elektryczny i optyczny. Może być uzbrajana akustycznie.

Inteligentne miny oferowane przez RWM Italia, są zaawansowane technologicznie, zapewnią nowy poziom odstraszania każdego potencjalnego przeciwnika. Przemysł australijski będzie zaangażowany w ciągłe utrzymywanie min w gotowości bojowej. RWM Italia, należąca do Rheinmetall AG jest liderem w budowje i projektowaniu różnych min morskich i systemów usuwania min. Produkty tej firmy są obecnie w asenałach ponad 20 krajów.

Źródło: Agencja Altair, Rheinmetall

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *