Wielka Brytania wysyła HMS Trent i HMS Diamond w wschodni rejon Morza Śródziemnego

Print Friendly, PDF & Email
HMS Trent dołącza do grupy zadaniowej NATO na Morzu Śródziemnym. / Zdjęcie: Royal Navy
HMS Trent dołącza do grupy zadaniowej NATO na Morzu Śródziemnym. / Zdjęcie: Royal Navy

Brytyjski sekretarz obrony Ben Wallace ogłosił wysłanie okrętów wojennych HMS Trent i HMS Diamond w wschodni rejon Morza Śródziemnego.

Rozmieszczenie okrętów ma na celu wzmacnianie obrony NATO w tym rejonie, zarówno na lądzie, morzu i w powietrzu. Jest to odpowiedź na wzrost napięcia między Ukrainą a Rosją.

HMS Trent , przybrzeżny okręt patrolowy typu River (OPV) Batch 2, rozpoczął już monitorowanie wraz ze innymi okrętami państw członkowskich NATO, takich jak Kanada, Włochy, Hiszpania i Turcja. Będzie również uczestniczyć w ćwiczeniach utrzymania poziomu gotowości.

Po raz pierwszy w tym roku OPV dołączyła do drugiej z dwóch stałych sił morskich NATO, Grupy Morskiej 2, która prowadzi działania w całym regionie Morza Śródziemnego. Do Grupy 2 należą również włoski flagowy ITS Margottini, hiszpański Blas de Lezo i turecki TCG Goksu.

Dowódca HMS Trent, Tom Knott, powiedział:

Załoga Trenta z radością dołącza do Stałej Grupy Morskiej 2 NATO we wschodniej części Morza Śródziemnego. Należy pamiętać iż siły morskie są często pierwszą linią obrony i mogą szybko reagowac na pojawiające się zagrożenia. Jesteśmy dumni iż możemy zapewnić swobodę żeglugi będąc ponad 2000 mil od Wielkiej Brytanii. W ramach grupy zadaniowej NATO współpracujemy z okrętami wielu państw i demonstrujemy siłę sojuszu.

Tymczasem niszczyciel obrony przeciwlotniczej typu 45 typu Daring, HMS Diamond, wkrótce popłynie do wschodniej części Morza Śródziemnego.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *