Kazań i Wiepr atakują na Morzu Barentsa

Atomowy okręt podwodny Kazań. / Zdjęcie: Wikimedia Commons
Atomowy okręt podwodny Kazań. / Zdjęcie: Wikimedia Commons

W ramach przeprowadzonych ćwiczeń rosyjskie atomowe okręty Kazań i Wiepr przeprowadziły symulowany atak z użyciem torped. Taki komunikat wydała Flota Północna.

Flota Północna Federacji Rosyjskiej w wydanym komunikacie informuje, że ćwiczenia okrętów atomowych Kazań i Wiepr miały miejsce w rejonie wyznaczonym na ćwiczenia rosyjskiej marynarki na Morzu Barentsa. Okręty znajdowały się na głębokości ok. 100 metrów. W komunikacie czytamy, że ćwiczenia obejmowały poszukiwanie, wykrywanie, utrzymywanie kontaktu i zniszczenie wrogich celów nawodnych z użyciem torped.

Po ćwiczeniach oba okręty wróciły do “kontynuowania zaplanowanych zadań bojowych w rejonie Morza Barentsa” – podaje Flota Północna. Wiepr i Kazań to wielozadaniowe okręty podwodne z napędem atomowym trzeciej i czwartej generacji.

Trudne czasy dla floty rosyjskiej

Rosjanie w tramach wojny propagandowej w ostatnich tygodniach często informują o ćwiczeniach swojej floty by pokazać iż mają możliwości uderzenia strategicznego z pokładu okrętów podwodnych. Jest to swoisty straszak dla NATO i pokaz siły. Ćwiczenia takie nie są niczym specjalnym a informowanie o wystrzeleniu torpedy ćwiczebnej z pokładu okrętu podwodnego jest wręcz irracjonalne. Chodzi tu głównie o możliwość stosowania tzw. “wrzutki” by pojawiła się jakakolwiek “pozytywna” informacja o możliwościach rosyjskiej floty, która ostatnio nie ma zbyt wielkich sukcesów szczególnie na Morzu Czarnym.

Przeczytaj też:

Kazań wystrzelił Oniksa

Rosyjskie atomowe okręty podwodne ćwiczą na Morzu Barentsa

Kazań dołączył do rosyjskiej marynarki wojennej

Okręt podwodny Rosyjskiej Floty Północnej strzela na Morzu Barentsa

Konkurs pt. HISTORIA może być ciekawa – „U-Booty znów atakują”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.