Okręty podwodne Floty Czarnomorskiej opóściły Sewastopol

Print Friendly, PDF & Email
Okręt podwodny typu Warszawianka. / Zdjęcie: Witalij Ankow / Виталий Аньков
Okręt podwodny typu Warszawianka. / Zdjęcie: Witalij Ankow / Виталий Аньков

Wszystkie okręty podwodne rosyjskiej Floty Czarnomorskiej stacjonujące w Sewastopolu wypłynęły z portu kierując się na Morze Czarne.– poinformował korespondent Radia Swoboda.

Obecnie północna zatoka portu, gdzie cumują rosyjskie okręty podwodne, pozostaje pusta, co potwierdza zdjęcie opublikowane przez Radio Swoboda.

Rosyjska Flota Czarnomorska posiada sześć okrętów podwodnych.W Sewastopolu na stałe stacjonuje 247 Dywizjon Okrętów Podwodnych. Flotę tworzą okręty podwodne projektu Warszawianka. Załoga takiego okrętu liczy 52 osoby.

Wcześniej agencja UNIAN podała, że Rosja wyprowadziła z Sewastopola na Morze Czarne niemal wszystkie okręty wyposażone w broń rakietową. Już wcześniej Rosjanie stosowali podobną taktykę atakując następnie różne cele na terenie całej Ukrainy, Po zatopieniu przez Ukraińców krążownika rakietowego Moskwa, Rosjanie mają ograniczone możliwości ataku rakietowego i są zmueszenie do zaangażowania w akcje bojowe niemal wszystkich okrętów mogących wystrzelić pociski manewrujące.

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *