Rosyjska morska grupa uderzeniowa podczas ćwiczeń arktycznych

Print Friendly, PDF & Email
Trzy rosyjskie okręty podwodne o napędzie atomowym i wynurzają się na Oceanie Arktycznym. / Zdjęcia: rosyjskie Ministerstwo Obrony
Trzy rosyjskie okręty podwodne o napędzie atomowym i wynurzają się na Oceanie Arktycznym. / Zdjęcia: rosyjskie Ministerstwo Obrony

Podczas manewrów, które potrwają do końca tygodnia, uczestniczące siły będą ćwiczyć obronę i zadania powstrzymywania wroga na Morzu Barentsa oraz odpierania ataku na rosyjskie wyspy i wybrzeże w Arktyce.

W ćwiczeniach, które rozpoczęły się na Morzu Barentsa i na wybrzeżu wysp arktycznych, bierze udział ponad dziesięć rosyjskich okrętów nawodnych i podwodnych, a także samoloty Floty Północnej, poinformowało w środę biuro prasowe Floty.

Flota Północna rozpoczęła zaplanowane ćwiczenia z połączonymi siłami uderzeniowymi, aby poradzić sobie w sytuacjach kryzysowych w Arktyce. W manewrach bierze udział ponad 10 okrętów nawodnych i podwodnych, a także samoloty i jednostki obrony przeciwlotniczej 45. Armii Sił Powietrznych i Obrony Powietrznej Największym uczestnikiem ćwiczeń jest okręt flagowy Floty Północnej, ciężki krążownik rakietowy o napędzie atomowym Piotr Wielki – podało biuro prasowe w oświadczeniu.

Podczas manewrów, które potrwają do końca tygodnia, uczestniczące siły będą ćwiczyć obronę i możliwości powstrzymywania wroga na Morzu Barentsa oraz odpierania ataku na rosyjskie wyspy i wybrzeże w Arktyce. Uczestniczące siły są przygotowane do prowadzenia ognia z broni rakietowej, artyleryjskiej, przeciw okrętom podwodnym, przeciwko celom nawodnym, podwodnym i powietrznym na Morzu Barentsa.

Są to kolejne ćwiczenia floty rosyjskiej w rejonie Arktyki majace na celu wzmocnienie pozycji Rosjan w tym obszarze.

Źródło: www.tass.com

Przeczytaj też:

Australia Navy prowadzi szkolenie na amerykańskich okrętach podwodnych typu Virginia

UKRAINA 2022 – 10 MIESIĘCY ROSYJSKIEJ PROPAGANDY

Indyjski okręt podwodny INS Sindhuratna utknął w Rosji

Rosjanie nadal projektują lotniskowce

Rosyjskie okręty rakietowe na Morzu Czarnym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *