Świąteczne spotkanie w 3 Flotylli Okrętów

Print Friendly, PDF & Email
Zdjęcie: bsmt Michał Pietrzak/3 FO
Zdjęcie: bsmt Michał Pietrzak/3 FO

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Przedświąteczny czas obfituje w spotkania wigilijne, które na stałe wpisały się w naszą marynarską tradycję.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, w Klubie 3 Flotylli Okrętów odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyła kadra i pracownicy Resortu Obrony Narodowej 3 Flotylli Okrętów, przedstawiciele podległych jednostek, byli dowódcy 3 Flotylli Okrętów i 9 Flotylli Obrony Wybrzeża, dowódcy jednostek garnizonu Gdynia, dziekani Marynarki Wojennej wszystkich wyznań, harcerze z 21 Szczepu „Polaris” z Gdyni a także zaproszeni goście.

Kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec złożył najlepsze życzenia wszystkim podległym żołnierzom i pracownikom RON oraz ich rodzinom. Kapelani Marynarki Wojennej odmówili modlitwę i poświęcili opłatki. Harcerze z 21 Szczepu „Polaris” z Gdyni przekazali na ręce dowódcy flotylli „światełko betlejemskie”.

Spotkanie uświetnił koncert świątecznych piosenek w wykonaniu Zespołu Wokalnego Klubu MW Riwiera.

Jak co roku, w 3 Flotylli Okrętów wielu marynarzy spędzi Święta Bożego Narodzenia na służbie. Obejmą oni dyżury, wachty, służby w jednostkach morskich oraz brzegowych. Zgodnie z tradycją, w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia (23 grudnia), dowódca gdyńskiej Flotylli spotkał się także z marynarzami pełniącymi służbę dyżurną w dywizjonach i na jednostkach pływających. Kontradmirał Jurkowlaniec, pełniącym służby i wachty, złożył życzenia świąteczne. Poświęcony przez kapelana opłatek wraz z życzeniami świątecznymi, przy dźwięku kolędy, dowódca gdyńskiej Flotylli, przekazał służbom dyżurnym.

Źródło: wojsko-polskie.pl

Przeczytaj też:

Pakistan otrzymał drugi okręt podwodny projektu Agosta 90B

Rozpoczęto pracę nad drugą fregatą typu 31 dla Royal Navy

Nowe okręty logistyczne dla Royal Navy

INS Kalvari z napędem AIP-niezależnym od powietrza

Nabór do zawodowej służby wojskowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *