Korweta Gremyashchny i dwa okręty podwodne typu Warszawianka przybywają do Władywostoku

Print Friendly, PDF & Email
Okręt podwodny typu Warszawianka. / Zdjęcie: RIA Novosti, wikipedia.pl
Okręt podwodny typu Warszawianka. / Zdjęcie: RIA Novosti, wikipedia.pl

Grupa okrętów zakończyła ponad trzymiesięczny rejs z Floty Bałtyckiej do Floty Pacyfiku, który rozpoczął się w sierpniu ubiegłego roku.

Grupa okrętów Floty Pacyfiku – korweta Gremyashchy i dwa okręty podwodne projektu 636,3 Pietropawłowsk-Kamczacki i Wołchow – dotarła do głównej bazy Floty Pacyfiku we Władywostoku, poinformowała służba prasowa floty.

Podczas ceremonii dowódca Floty Pacyfiku, Siergiej Avakyants, powitał przybyłych marynarzy. Na molo załogi spotkały się z dowództwem Floty Pacyfiku, krewnymi, przedstawicielami zakładów stoczniowych oraz urzędnikami Regionu Primorye i Władywostoku. Grupa zakończyła ponad trzymiesięczny rejs z Floty Bałtyckiej do Floty Pacyfiku, który rozpoczął się w sierpniu ubiegłego roku. Służba prasowa poinformowała, że ​​w swojej stałej bazie korweta i okręty podwodne uzupełnią zapasy i przejdą rutynową konserwację.

Korweta i oba okręty podwodne mogą przenosić odpowiednio pociski manewrujące Kalibr-NK i Kalibr-PL. Są to dwa pierwsze okręty podwodne z silnikiem Diesla, wyposażone w pociski Kalibr.

Okręt podwodny Pietropawłowsk Kamczacki został włączony do Floty Pacyfiku w listopadzie 2019 roku, a Wołchow w październiku 2020 roku. W grudniu 2020 roku dołączyła do nich korweta Gremyashchy. Okręty wypłynęły z Morza Bałtyckiego a później płynęły przez Morze Północne, Śródziemne, Czerwone, Arabskie i Południowochińskie oraz Morze Japońskie, by ostatecznie dotrzeć do Władywostoku..

Źródło: tass.com

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *