Konkurs pt. HISTORIA może być ciekawa – Wojna U-Bootów na Morzu Norweskim

Wojna U-Bootów na Morzu Norweskim oraz Mochitsura Eckard Wentzel Hashimoto
Wojna U-Bootów na Morzu Norweskim oraz Mochitsura Eckard Wentzel Hashimoto

Zapraszamy na konkurs z cyklu „Historia może być ciekawa”, w którym do wygrania są książki: Eckarda Wentzela pt. Wojna U-Bootów na Morzu Norweskim oraz Mochitsura Hashimoto pt. Zatopieni.

Konkurs Organizowany jest przez witrynę internetową Okręty Podwodne Świata (www.okretypodwodne.edu.pl) oraz Wydawnictwo FINNA (www.finna.com.pl).

Aby zabrać udział w konkursie należy odpowiedzieć na 3 pytania konkursowe umieszczone na stronie internetowej www.okretypodwodne.edu.pl.

Wśród tych, którzy odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania, rozlosujemy wspomniane nagrody.

Organizatorzy:
Okręty Podwodne Świata, Wydawnictwo FINNA oraz Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek

KONKURS ZAKOŃCZONY


OPIS KSIĄŻEK:

Wojna U-Bootów na Morzu Norweskim

Okręt podwodny U-995 to ostatni U-boot, który po zakończeniu drugiej wojny światowej powrócił do Niemiec. Stało się to dopiero w 1971 roku, kiedy to zakupiony od Norwegów U-boot został przekształcony w okręt-muzeum i do dzisiaj stoi w Laboe pod Kilonią, przyciągając rzesze turystów. Dzieje tego okrętu na tle wojny na Morzu Norweskim przeciw konwojom zmierzającym do Rosji stanowią treść tej książki.


Zatopieni

Mieliśmy księżyc za plecami, a nieprzyjaciel był widoczny jak na dłoni. Widzieliśmy jego dwa kominy i wysoki maszt. Myślałem, że to pancernik typu “Idaho”. Załoga w podnieceniu czekała na rozkaz. W końcu wydałem rozkaz: “Uwaga, pal!” Sześć torped pomknęło do celu. Płynąc równolegle do niego, czekaliśmy z niecierpliwością. Każda minuta wydawała się wiekiem. Wreszcie nastąpiły trzy wybuchy. Po każdym krzyczałem “Trafiony!” A załoga I-58 tańczyła ze szczęścia. – relacja Mohitsuro Hashimoto z zatopienia USS Indianapolis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *