Babcock zapewni wsparcie CESM dla fregat typu 23 Royal Navy

HMS Richmond (F239), fregata Typu 23 Royal Navy. / Zdjęcie: LA JACK RUSSELL/© MOD Crown copyright /commons.wikimedia.org

Brytyjska Marynarka Wojenna (RN) przyznała firmie Babcock International kontrakt na dostarczenie nowych elektronicznych środków wsparcia komunikacji morskiej (CESM).

W ramach kontraktu z Ardent Wolf firma dostarczy, wyposaży i zapewni wsparcie eksploatacyjne dla CESM dla fregat typu 23 lub Duke należących do Royal Navy. Ponadto Babcock zapewni powiązane usługi remontowe i konserwacyjne, wsparcie logistyczne dla wykonawców, instalację sprzętu, wymagane aktualizacje, bezpieczeństwo systemu i projektowania oraz wsparcie szkoleniowe. Jesto to duża umowa gwarantująca Royal Navy kompleksowa usługę w zakresie CESM.

Ostatni sześcioletni kontrakt opierał się na dotychczasowym partnerstwie Babcocka z brytyjskim RN, jako głównego partnera wspierającego okręty wojenne typu 23.

Babcock ma bogatą historię dostarczania specjalistycznego wsparcia komunikacyjnego dla floty RN i cieszymy się, że otrzymaliśmy kontrakt na dostawę Ardent Wolf. Ardent Wolf znacznie zwiększy możliwości CESM RN i jesteśmy dumni, że dostarczamy solidne, opracowane w Wielkiej Brytanii rozwiązanie, które będzie służyć jako drogowskaz dla przyszłych programów Signal Intelligence.

– powiedział Dyrektor ds. technologii w firmie Babcock, dr Richard Drake.

Okręty wojenne typu Duke zostały zaprojektowane w celu ochrony morskich szlaków handlowych w regionie południowego Atlantyku, aby służyć interesom narodowym. Nowy system CESM zapewni większe bezpieczeństwo członkom załóg brytyjskiej marynarki wojennej.

Babcock chce wymienić starzejący się system Hammerhead na okrętach typu 23. Firma wspiera stary pakiet od sześciu lat, aby zapewnić jak najbardziej płynne przejście na nowy system. Kontrakt na instalację zestawu Hammerhead został przyznany przez brytyjskie Ministerstwo Obrony firmie Babcock w listopadzie 2013 r. Miał on zastąpić dawny system Lighthouse CESM. Babcock ogłosił niedawno rozpoczęcie prac nad przedłużeniem okresu eksploatacji (LIFEX) na okrętów wojennych typu 23 HMS Argyll.

Źródło: naval-technology.com

Rosyjska fregata Admirał Gorszkow wyrusza w rejs przez Atlantyk i Ocean Indyjski

Noworoczne rozprowadzenie do zajęć

Marynarka Wojenna Republiki Korei będzie miała nowe drony podwodne