Atak rakietowy Rosji na Ukrainę

Pociski Kalibr wystrzelone z rosyjskich okrętów na Morzu Czarnym przeleciały nad Mołdawią. / Zdjęcie: AP/EAST NEWS

Dziś w odwecie za uszkodzenie mostu krymskiego rosyjskie siły zbrojne dokonały zmasowanego ataku na różne cele w całej Ukrainie. Kilkanaście pocisków manewrujących zostało wystrzelonych z okrętów Floty Czarnomorskiej przebywających na Morzu Czarnym. Kilka wystrzelonych pocisków przeleciało przez strefę powietrzną Mołdawii, która nie jest członkiem NATO.

Trzy pociski manewrujące wystrzelone dziś rano na Ukrainę z rosyjskich okrętów wojennych na Morzu Czarnym przecięły przestrzeń powietrzną Mołdawii. Poleciłem wezwać ambasadora Rosji w celu złożenia wyjaśnień.

– poinformował Wicepremier Mołdawii Nicu Popescu.

W ataku tylko na sam Kijów Rosjanie użyli ponad 47 rakiet i osiem Irańskich dronów. Trwa zmasowany rosyjski atak. Wiele wystrzelonych rakiet oraz dronów m.in., użyto irańskich dronów-kamikadze Shahed-136 zostało zestrzelonych przez obronę powietrzną Ukrainy. Wiceminister obrony Ukrainy poinformował że do godzin porannych Rosja wystrzeliła 83 rakiety na Ukrainę, 43 zostały zestrzelone. Ukraina informuje, że Rosjanie znacznie powiększyli swoją flotę na Morzu Czarnym. To między innymi stąd zaatakowali w poniedziałek terytorium Ukrainy.

Obiekty cywilne zniszczone w wyniku porannego ostrzału w Dnieprze.

Źródło: PAP, wp.pl, interia.pl

Konserwacja, modernizacja i remont okrętu podwodnego typu Virginia USS John Warner

ORP Gen. T. Kościuszko dołączył do SNMG1

Brytyjczycy śledzą fregatę Admirał Gorszkow