Zestaw nawigacji podwodnej na ORP Kormoran do naprawy

Print Friendly, PDF & Email
ORP Kormoran
ORP Kormoran

5 maja 2022 r. Komenda Portu Wojennego Gdynia ogłosiła postępowanie na naprawę zestawu nawigacji podwodnej HiPAP 501B/K na ORP Kormoran.

Termin składania ofert Zamawiający ustalił na dzień 10 maja 2022 r.

Zgodnie z wykazem prac naprawczych zamieszczonym na platformie zakupowej Zamawiającego zwycięzca przetargu w terminie do 18 lipca 2022 r. zobligowany będzie do wykonania dwóch zasilaczy:

  • PCB Power Supply PSU -48 VDC,
  • PCB Power Supply PSU-MAIN.

Zwycięzca zobligowany będzie również do uruchomienia systemu, przeprowadzenia jego konfiguracji i sprawdzenia w porcie poprawności działania systemu przy wykorzystaniu transponderów.

Usterka na okręcie nie wyłącza z możliwości wykonywania bieżących zadań. ORP Kormoran bierze aktualnie udział w fazie morskiej operacji rozminowania pk. OPEN SPIRIT 2022.

OPR Kormoran opuścił swoje MSD w czwartek i do portu w Kłajpedzie dotarł w piątek 6 maja. Do wczoraj okręty stały w porcie i szykowały się do realizacji zadań na morzu. Dziś rano okręty opuściły port i wyszły na Bałtyk w celu rozpoczęcia fazy morskiej operacji.

Open Spirit to coroczna operacja organizowana na przemian przez siły morskie Litwy, Łotwy i Estonii. Jej głównym celem jest oczyszczanie morskich szlaków komunikacyjnych u wybrzeży państw bałtyckich z pozostałości po działaniach minowych z okresu I i II wojny światowej.

Ponadto wykonanie naprawy „bieżącej” przed zakończeniem postępowania na Naprawę średnią i dokowa ORP Kormoran (termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa w 9 maja) poddaje pod wątpliwość szybkie przystąpienie do remontu 258/1.

Źródło: Platforma Zakupowa Komendy Portu Wojennego Gdynia/MD

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *