Babcock International zdobywa kontrakt na polski program fregatowy MIECZNIK

Fregata ogólnego przeznaczenia Babcock's Arrowhead 140. / Zdjęcie: Babcock International Group PLC.
Fregata ogólnego przeznaczenia Babcock’s Arrowhead 140. / Zdjęcie: Babcock International Group PLC.

Konsorcjum Babcock International otrzymało dwa dodatkowe kontrakty w ramach polskiego programu fregatowego Miecznik. Dwa kontrakty obejmują projektowanie fregat oraz umowę o transferze wiedzy i umiejętności (TOKAT). Informacja o nowych kontraktach została ogłoszona przez firmę Babcock podczas 30. Międzynarodowych Targów Przemysłu Obronnego – MSPO, które odbyły się w Kielcach.

Ostatnie kontrakty zostały przyznane sześć miesięcy po tym, jak Polska Agencja Zbrojeniowa wybrała firmę Babcock jako preferowanego dostawcę projektów platform i partnera technologicznego dla programu MIECZNIK.

Konsorcjum to odpowiedzialne jest za budowę trzech fregat dla Marynarki Wojennej RP. okręty będą budowane w polskich stoczniach przy wsparciu lokalnej siły roboczej, polskich dostawców, a także globalnego łańcucha dostaw Babcock. Babcock zapewni wyposażenie fregat i dostarczy pakiet dokumentacji projektowej do PGZ do przedłożenia przy certyfikacji okrętu.

Umowa ta obejmie również rozwój zasobów ludzkich, wsparcie szkoleniowe personelu, modernizację infrastruktury i wsparcie planowania, a także wdrożenie narzędzi i technologii.

Nasza praca w Polsce opiera się na wspólnych interesach państw NATO. Babcock dostarczy fregaty, które znacząco przyczynią się do suwerennej obrony w Polsce.

– powiedział Prezes Babcock, David Lockwood

Nowe kontrakty wzmocnią zdolności stoczniowe Polski, a jednocześnie ożywią relacje gospodarcze i handlowe między Polską a Wielką Brytanią.

Źródło: naval-technology.com

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.