Trening ASW – Anti Submarine Warfare

Śmigłowiec Kaman SH-2G Super Seasprite (K-894). / Zdjęcie: Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej

Przedstawiamy, krótki filmik na którym śmigłowiec pokładowy Kaman SH-2G Super Seasprite z Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, ląduje na pokładzie fregaty rakietowej ORP Gen. T. Kościuszko (3. FO).

Lądowanie śmigłowca na pokładzie fregaty rakietowej, było częścią realizowanych ćwiczeń ASW – Anti Submarine Warfare, mających na celu doskonalenie umiejętności w tropieniu i zwalczaniu wrogich okrętów podwodnych (ZOP – zwalczanie okrętów podwodnych).

Polskie okręty wojenne wraz z partnerami z NATO w ostatnich tygodniach aktywnie współpracują wymieniając się doświadczeniem i doskonaląc swoje umiejętności.

Manewr ten odbył się w ramach ćwiczeń REKIN-22 i OSTROBOK-22. Materiał został udostępniony przez załogę ORP Gen. T. Kościuszko.

Źródło: Sekcja Prasowa 3. FO

Marynarze doskonalą obsługę systemów Ukwiał i Głuptak

24 lata w NATO

52 lata gdyńskiej Flotylli