Rosyjski pocisk hipersoniczny Tsirkon uderza w cel morski na Morzu Białym

Print Friendly, PDF & Email
Wystrzelenie hipersonicznego pocisku Tsirkon. / Zdjęcie: Ministerstwo Obrony Rosji/TASS
Wystrzelenie hipersonicznego pocisku Tsirkon. / Zdjęcie: Ministerstwo Obrony Rosji/TASS

Według Ministerstwa Obrony Rosji dane z urządzeń rejestrujących wskazują, że lot pocisku naddźwiękowego był zgodny z wyznaczonymi parametrami, a cel został zniszczony przez bezpośrednie trafienie.

Test naddźwiękowej rakiety Tsirkon wystrzelonej z fregaty Floty Północnej, Admirał Gorszkow, uderzył bezpośrednio w cel morski na Morzu Białym, podało w czwartek rosyjskie Ministerstwo Obrony.

„Dane z urządzeń rejestrujących pokazują, że lot pocisku naddźwiękowego był zgodny z wyznaczonymi parametrami. Cel został zniszczony przez bezpośrednie trafienie” – powiedział minister.

Jak określiło rosyjskie Ministerstwo Obrony, pocisk naddźwiękowy został przetestowany w symulowanym ataku na cel znajdujący się na Morzu Białym.

„Flota Północna zaangażowała swoje okręty nawodne i lotnictwo morskie w przeprowadzenie próbnych strzałów i zamknięcie obszaru” – podało ministerstwo.

Państwowe próby pocisku naddźwiękowego Tsirkon rozpoczeły się w listopadzie i będą kontynuowane w grudniu. W sumie zaplanowano pięć próbnych prób wymierzonych w cele morskie i przybrzeżne. 24 sierpnia 2021 r. podczas międzynarodowego pokazu uzbrojenia Army 2021 podpisano umowę na dostawę pocisków hipersonicznych Tsirkon dla wojsk rosyjskich.

Źródło: tass.com

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *