Irański niszczyciel przechwycił amerykańskie drony

Print Friendly, PDF & Email
Irański niszczyciel przechwycił dwa amerykańskie drony. / Zdjęcie: RIBNEWS
Irański niszczyciel przechwycił dwa amerykańskie drony. / Zdjęcie: RIBNEWS

Władze Iranu poinformowały że irańska marynarka wojenna przechwyciła dwa amerykańskie drony na Morzu Czerwonym. US Navy twierdzi z kolei, że Irańczycy przejęli jeden amerykański samolot bezzałogowy.

Jak pisze agencja AP, irańska telewizja państwowa wyemitowała materiał filmowy, który rzekomo pochodzi z pokładu niszczyciela irańskiej marynarki wojennej Dżamaran, gdzie marynarze w kamizelkach ratunkowych badali coś, co wyglądało na drona.

Niszczyciel irańskiej marynarki wojennej Dżamaran napotkał w czwartek kilka amerykańskich wojskowych bezzałogowych samolotów badawczych na międzynarodowej trasie morskiej podczas przeprowadzania misji antyterrorystycznej na Morzu Czerwonym”

– podała telewizja.

“Po dwóch ostrzeżeniach skierowanych do amerykańskiego niszczyciela, aby zapobiec możliwym incydentom, Dżamaran przejął dwa drony, które następnie zostały zwolnione w bezpiecznym miejscu”

– podkreślono.

Jest to drugi taki incydent w ostatnich dniach. We wtorek amerykański dron został przechwycony przez marynarkę paramilitarnej Gwardii Rewolucyjnej Iranu w Zatoce Perskiej. Amerykański statek bezzałogowy także został później zwolniony.

Kilka dni temu natomiast amerykańska marynarka wojenna uniemożliwiła okrętowi irańskiej marynarki Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej przechwycenie bezzałogowego statku nawodnego operującego w Zatoce Arabskiej należącego do V Floty USA.

Źródło: PAP, dziennik.pl

Przeczytaj też:

Święto 43. BLotM

NATO zakończyło ćwiczenia Dynamic Maruner-Mavi Balina 22

Rumuński okręt wpłynął na minę

Rosjanie zmieniają systemy chroniące most Kerczeński

USS Kearsarge zawita wkrótce do portu w Gdyni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *