Prezydent podpisał ustawy ws. ratyfikacji akcesji Szwecji i Finlandii do NATO na ORP Gen. T. Kościuszko

Zdjęcie: bsmt Michał Pietrzak/3.FO

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawy ws. ratyfikacji akcesji Szwecji i Finlandii do NATO W piątek, 22 lipca 2022 r., w Porcie Wojennym Gdynia, na pokładzie fregaty rakietowej ORP Gen. T. Kościuszko.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda podpisał: · ustawę z dnia 7 lipca 2022 r. o ratyfikacji Protokołu do Traktatu Północnoatlantyckiego w sprawie akcesji Republiki Finlandii, podpisanego w Brukseli 5 lipca 2022 r. · ustawę z dnia 7 lipca 2022 r. o ratyfikacji Protokołu do Traktatu Północnoatlantyckiego w sprawie akcesji Królestwa Szwecji, podpisanego w Brukseli 5 lipca 2022 r. NATO wzmacnia się poprzez przystąpienie do niego silnych państw. Liczę, że współpraca z tymi państwami będzie dla nas motywacją do wzmocnienia naszego potencjału bezpieczeństwa – zaznaczył Andrzej Duda.

Zdjęcie: bsmt Michał Pietrzak/3.FO

Szef BBN Paweł Soloch ocenił, że miejsce podpisania ustaw ratyfikacyjnych będzie symboliczne. Prezydent widzi znaczenie akcesji Szwecji i Finlandii do NATO dla regionu Morza Bałtyckiego, ale także wysyłamy sygnał do naszych sojuszników, że Polska też partycypuje w bezpieczeństwie regionu Morza Bałtyckiego. Podpisanie ustaw na pokładzie okrętu wojennego ma podkreślić znaczenie, jakie Prezydent przywiązuje do rozbudowy i odbudowy naszej floty na Morzu Bałtyckim – uzasadniał minister.

Rosyjska i chińska marynarka wojenna przeprowadzi strategiczne ćwiczenia Wostok 2022 na Morzu Japońskim

Obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte

Fregaty typu Constellation pogromcami okrętów podwodnych

Irański niszczyciel przechwycił amerykańskie drony