Wielka Brytania rozpoczyna międzynarodowe ćwiczenia wojskowe Joint Warrior 22-2

Print Friendly, PDF & Email
Fregata Typ 23 HMS Kent należąca do Królewskiej Marynarki Wojennej. / Zdjęcie: Royal Navy
Fregata Typ 23 HMS Kent należąca do Królewskiej Marynarki Wojennej. / Zdjęcie: Royal Navy

Siły wojskowe z Wielkiej Brytanii i innych państw sojuszniczych i partnerskich NATO rozpoczęły wielonarodowe ćwiczenia Joint Warrior 22-2.

Joint Warrior są prowadzone na Wyspach Brytyjskich. Ćwiczeniem, które rozpoczęło się 1 października, kieruje brytyjska marynarka wojenna (RN). W 12-dniowych ćwiczeniach bierze udział około 11 000 marynarzy, załóg i żołnierzy z USA, Kanady, Polski, Łotwy, Norwegii, Niemiec, Danii, Francji i Holandii. Uczestniczące aktywa z Royal Navy obejmują 20 okrętów wojennych i okrętów podwodnych. Obejmują trzy fregaty typu 23 Duke , HMS Kent, HMS Northumberland i HMS Somerset, a także niszczyciel typu 45 lub Daring HMS Diamond i tankowce Royal Fleet Auxiliary (RFA).

W ćwiczeniach Joint Warrior uczestniczą także myśliwce Typhoon Królewskich Sił Powietrznych (RAF) i morskie samoloty patrolowe dalekiego zasięgu (około 30 samolotów).

Podczas tego ćwiczenia siły morskie będą angażować się w misje ataków z powietrzna nad i spod wody.

Inne scenariusze obejmują polowanie, śledzenie i zwalczanie wrogich okrętów podwodnych przez samoloty, helikoptery i statki do zwalczania okrętów podwodnych (ZOP) oraz radzenie sobie z wrogimi oddziałami operującymi na lądzie. Atak ten maja odpierać 29 jednostek Commando Royal i US Marine Corps.

Co więcej, planiści ćwiczeń będą używać „wirtualnych” dronów jednocześnie z prawdziwymi samolotami tek, aby przetestować reakcje uczestników.

Ćwiczenie Joint Warrior to fantastyczna okazja, aby w pełni zademonstrować szerokie możliwości HMS Kent w ścisłej współpracy z innymi jednostkami RN, jednostkami naziemnymi, lotnictwem i siłami międzynarodowymi. Po tym, jak niedawno sprawdziliśmy się w Operational Sea Training , ćwiczenie jest idealnie zgrane w czasie, aby skonsolidować nasze szkolenie tak, abyśmy byli gotowi na wszystko, co może nastąpić.

– powiedział dowódca HMS Kent, Jez Brettell

Źródło: naval-technology.com

Przeczytaj też:

OSTROBOK-22

Perłowy jubileusz ORP Orkan

Okręt rosyjskiej marynarki wojennej w pobliżu przecieków gazociągu Nord Stream

Niedaleko Lubeki odnaleziono wrak hanzeatyckiego statku z XVII w.

Ostatnie zdjęcia rosyjskiego krążownika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *