USS Leyte Gulf (CG 55) wpłynął do Souda Bay w Grecji

Print Friendly, PDF & Email
USS Leyte Gulf (CG 55). / Zdjęcie: Szósta Flota USA
USS Leyte Gulf (CG 55). / Zdjęcie: Szósta Flota USA

Krążownik rakietowy typu Ticonderoga USS Leyte Gulf (CG 55) przybył do zatoki Souda w Grecji z zaplanowaną wizytą w porcie 30 stycznia. Wizyta w porcie jest częścią planowanych napraw podczas rejsu w zatoce Leyte (MDVR) i pozwala żeglarzom na zasłużony czas wolny, podczas którego będą mogli podziwiając zabytki, sztukę, poznać historię i kuchnię Krety.

Aby okręty wojenne działały niezawodnie, wymagają zapobiegawczej i regularnej konserwacji, z której większość jest już zakończona. Jednak niektóre elementy konserwacji muszą zostać wykonane na nabrzeżu ze względu na wymagania dotyczące pracy lub części. Planowane MDVR umożliwiają okrętom amerykańskim dokończenie tych napraw, aby zapewnić, pozostanie jednostki w pełnej gotowości do wykonywania misji przez cały okres wyznaczonego patrolu.

Leyte Gulf, którego port macierzysty znajduje się w Norfolk, jest przydzielony do USS George HW Bush Carrier Strike group (CSG) i operuje w rejonie wyznaczonym dla Szóstej Floty Stanów Zjednoczonych.

Lotniskowiec typu Nimitz George HW Bush jest okrętem flagowym CSG-10, George HW Bush CSG. 

CSG-10 składa się z następujących okrętów wojennych: George’a HW Busha (CVN-77), Destroyer Squadron (DESRON) 26 – Okręty DESRON 26 w CSG-10 to USS Nitze (DDG 94), USS Farragut (DDG 99), USS Truxtun (DDG 103) i USS Delbert D. Black (DDG 119), krążownik rakietowy Leyte Gulf.

USS George H.W. Bush (CVN-77) – został zamówiony w styczniu 2001. Stępkę pod okręt położono 6 września 2003, a ceremonia wodowania odbyła się 7 października 2006. Okręt wszedł do służby 10 stycznia 2009.

Źródło: Szósta Flota USA

Przeczytaj też:

Pierwsze podniesienie bandery na ORP Mewa

Rosyjskie okręty wojenne z bronią nuklearną

Chiński okręt badawczy wpłynął na wody terytorialne Japonii

Nowa chińska torpeda o napędzie atomowym miałaby zasięg 10 000 kilometrów

Uroczystość pierwszego podniesienia bandery wojennej na ORP Mewa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *