Świąteczny konkurs historyczny

Print Friendly, PDF & Email
Zdradzona Polska 
David G. Williamson
Zdradzona Polska David G. Williamson

Zapraszamy uczniów oraz nauczycieli do wzięcia udziału w konkursie historyczno – marynistycznym, w którym do zdobycia są książki w którym do zdobycia są książki Davida G. Williamsona pt. „Zdradzona Polska” ufundowane przez Wydawnictwo Rebis.

Konkurs Organizowany jest przez witrynę internetową Okręty Podwodne Świata (www.okretypodwodne.edu.pl) oraz Wydawnictwo Rebis (www.rebis.com.pl).

Aby zabrać udział w konkursie należy odpowiedzieć na 3 pytania konkursowe umieszczone na stronie internetowej www.okretypodwodne.edu.pl.

Wśród tych, którzy odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania, rozlosujemy wspomniane nagrody.

Organizatorzy: Okręty Podwodne Świata oraz Wydawnictwo Rebis

KONKURS ZAKOŃCZONY


OPIS KSIĄŻKI:

Szczegółowy opis etapów kampanii wrześniowej: prowokacji gliwickiej, obrony Westerplatte, bitwy nad Bzurą, oblężenia Warszawy i napaści Armii Czerwonej

Atak Hitlera na Polskę w 1939 roku był pierwszym brutalnym aktem II wojny światowej, a jednak kampania wrześniowa często kryje się w cieniu monumentalnych walk, w których później pogrążyła się cała Europa. David G. Williamson w swoim fascynującym i nader aktualnym studium szczegółowo opisuje wszystkie etapy kampanii – prowokację gliwicką, obronę Westerplatte, bitwę nad Bzurą, oblężenie Warszawy, napaść Armii Czerwonej. Przytacza relacje żołnierzy i cywilów porwanych przez wir wydarzeń, co umożliwia głębsze zrozumienie wojennych doświadczeń. Rozprawia się z mitami, które narosły wokół kampanii, oraz zwraca uwagę na często niedostrzegane wady niemieckiej machiny wojennej. Wreszcie opisuje podział Polski między Niemcy i Związek Sowiecki oraz los wziętych do niewoli oddziałów polskich.

David G. Williamson jest wykładowcą i autorem specjalizującym się we współczesnej historii Niemiec, historii stosunków międzynarodowych i dyplomacji, II wojnie światowej oraz zimnej wojnie. Opublikował m.in. The Third ReichBismarck and GermanyThe British in Germany 1918–1930War and Peace: International Relations 1914–1945Mussolini: From Socialist to FascistGermany from Defeat to Partition 1939–1963Europe and the Cold War 1945–91Germany: 1815 to the PresentThe Siege of Malta 1940–1942The Age of Dictators oraz Zdradzoną PolskęNapaść Niemiec i Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 roku (REBIS, 2010). Mieszka w hrabstwie Berkshire w Anglii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *