Rosjanie trafiają w cel pociskiem Kalibr z odległości 100 mil podczas ćwiczeń Kavkaz

Print Friendly, PDF & Email
Wystrzelenie pocisku Kalibr podczas ćwiczeń Kavkaz. / Zdjęcie: Biuro prasowe rosyjskiego Ministerstwa Obrony / TASS
Wystrzelenie pocisku Kalibr podczas ćwiczeń Kavkaz. / Zdjęcie: Biuro prasowe rosyjskiego Ministerstwa Obrony / TASS

W Południowym Okręgu Wojskowym Rosji oraz na Morzu Czarnym i Kaspijskim trwają ćwiczenia Kavkaz-2020, które odbywają się od 21 września i potrwają do 26 września. Ćwiczeniami dowodzi szef sztabu generalnego armii generał Walerij Gierasimow.

Ministerstwo Obrony Rosji podało, że około 20 okrętów bojowych wspartych samolotami lotnictwa morskiego i obrony przeciwlotniczej Floty Czarnomorskiej wzięło udział w ćwiczeniach Kavkaz.

Podczas ćwiczeń rosyjski okręt podwodny Kołpino (B-271) wystrzelił pocisk Kalibr, który przeleciał odległość ponad 100 mil i trafił w cel na poligonie podczas ćwiczeń Kavkaz.

Okręt podwodny Kołpino proj. 636.3 (06363) został zbudowany w stoczni Admirałtiejskije Werfi w Sankt Petersburgu. Jest szóstą i ostanią jednostką tego projektu zbudowana dla Floty Czarnomorskiej. Wszystkie okręty uzbrojone są w pociski manewrujące Kalibr-PŁ, które zostały już użyte bojowo przez drugi okręt z serii Rostow-na-Donu (B-237) w grudniu u.br. przeciwko celom w Syrii.

Okręt podwodny proj. 636.3 / Zdjęcie: Defence24.pl
Okręt podwodny proj. 636.3 / Zdjęcie: Defence24.pl

W ćwiczeniu bierze udział około 80 000 żołnierzy, w tym oficerowie z rosyjskiego Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych i Rosyjskiej Gwardii Narodowej. Ponadto jest to przedsięwzięcie wielonarodowe, w którym bierze udział 1000 żołnierzy z Armenii, Białorusi, Chin, Mjanmy i Pakistanu. Około 12 900 żołnierzy weźmie udział w działaniach zgodnych z wiedeńskim dokumentem negocjacji w sprawie środków budowy zaufania i bezpieczeństwa z 2011 r.

Źródło: tass.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *