Okręty Floty Czarnomorskiej ćwiczyły strzelanie artyleryjskie podczas Kavkaz-2020

Print Friendly, PDF & Email

Muromets mały okręt rakietowy do zwalczania okrętów podwodnych. / Zdjęcie: Dmitry Feoktistov / TASS
Muromets mały okręt rakietowy do zwalczania okrętów podwodnych. / Zdjęcie: Dmitry Feoktistov / TASS

Rosyjskie Okręty Floty Czarnomorskiej prowadziły ćwiczenia strzelania do celów rakietowych podczas ćwiczeń Kavkaz 2020.

Ostrzał artyleryjski był skierowany przeciwko celom rakietowym wystrzelonym z dwóch małych okrętów przeciw okrętom podwodnym Muromets i Suzdalets – podało Ministerstwo Obrony. Dodając jednocześnie, że niektóre cele powietrzne zostały zrzucone z desantowych samolotów Be-200 oraz samolotów obrony powietrznej Floty Czarnomorskiej.

Ogień artyleryjski był prowadzony z zestawów kompleksu AK-630 z krążownika rakietowego Moskva oraz okrętów rakietowych Vyshny Volochyok i The Orekhovo-Zuyevo oraz czterech łodzi rakietowych: Naberezhnyie Chelny, The Ivanovets, Shuya i R-60.

W ćwiczeniu bierze udział około 80 000 żołnierzy, w tym oficerowie z rosyjskiego Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych i Rosyjskiej Gwardii Narodowej. Ponadto jest to przedsięwzięcie wielonarodowe, w którym bierze udział 1000 żołnierzy z Armenii, Białorusi, Chin, Mjanmy i Pakistanu. Około 12 900 żołnierzy weźmie udział w działaniach zgodnych z wiedeńskim dokumentem negocjacji w sprawie środków budowy zaufania i bezpieczeństwa z 2011 r.

Źródło: tass.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *