Południowokoreańska firma LIG Nex1 wygrywa kontrakt na opracowanie lekkiej torpedy Light Torpedo-II

Print Friendly, PDF & Email
Artystyczna wizja przyszłej torpedy Light Torpedo II. / Źródło: LIG Nex1
Artystyczna wizja przyszłej torpedy Light Torpedo II. / Źródło: LIG Nex1

Według informacji opublikowanych przez LIG Nex1 18 sierpnia 2022 roku południowokoreańska firma podpisała kontrakt z South Korean Defence Acquisition Program Administration na opracowanie „Light Torpedo-II System Development Project” o wartości 154,9 mld wonów.

Opracowanie systemu lekkich torped Light Torpedo II to projekt mający na celu poprawę zdolności wykrywania i atakowania wrogich okrętów.

Light Torpedo-II ma mieć nie tylko zdolność reagowania na systemy zakłócające, ale także możliwość szybkiego i celnego ataku z dystansu. Trafiając w cel z dużą precyzją. Projekt ten realizuje Defense Agency wraz z Defense Science Research Institut w ramach prac badawczo-rozwojowych pod kątem „modyfikacji i rozwoju obronności”.

The National Research Institute zapewnia wsparcie techniczne, takie jak transfer technologii niezbędnej do rozwoju LIG Nex1 oraz doradztwo niezbędne do opracowania technicznego przyszłej torpedy. DAPA planuje również promocję projektu, aby osiągnąć ścisłą współpracę z powiązanymi organizacjami, takimi jak ADD i Soyo-gun.

LIG Nex1 planuje opracowanie nowej torpedy w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne, takie jak opracowanie nowego czujnika wykrywania akustycznego w celu poprawy zdolności wykrywania i ataku na okręty podwodne wroga. Oczekuje się, że umożliwi to efektywne działanie i znacznie zwiększy przeżywalność własnych okrętów podwodnych.

Źródło: navyrecognition.com

Przeczytaj też:

Podczas remontu pracownicy użyli “super kleju” do naprawy okrętu podwodnego HMS Vanguard

Przemytnicy narkotykowi budowali miniaturowy okręt podwodny

Lotniskowiec George HW Bush wpłynął do Pireusu w Grecji

USS Leyte Gulf (CG 55) wpłynął do Souda Bay w Grecji

Fregata francuskiej marynarki wojennej typu La Fayette przejmuje tysiące irańskich karabinów i granatników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *