Lotniskowiec George HW Bush wpłynął do Pireusu w Grecji

Lotniskowiec typu Nimitz USS George HW Bush (CVN 77) wraz z załogą Carrier Strike Group (CSG) 10 wpływa do Pireusu w Grecji na zaplanowaną wizytę 3 lutego 2023 r. / Zdjęcie: US Navy

Lotniskowiec typu Nimitz USS George HW Bush (CVN 77) – wraz z zaokrętowanym personelem Carrier Strike Group (CSG) 10, George HW Bush CSG przybył do Pireusu w Grecji z zaplanowaną wizytę w porcie, 3 lutego 2023 r.

Wizyta w porcie wzmacnia Sojusz NATO i daje marynarzom z CSG George’a HW Busha szansę na poznanie greckiej kultury.

Naszą misją podczas patrolu na tym akwenie jest ścisła współpraca z naszymi partnerami i sojusznikami z NATO w celu odstraszania, aw razie potrzeby obrony Sojuszu. Wizyty w portach, takie jak ta, dają nam możliwość nawiązania współpracy z naszymi sojusznikami i rozwinięcia znaczących relacji, które mają istotny wpływ na nasze siły zbrojne.

– powiedział kontradmirał Dennis Velez, dowódca CSG-10, George HW Bush CSG.

Na początku tego tygodnia greckie władze wojskowe potwierdziły śmierć kapitana Tsitlakidisa i porucznika Touroutsikasa na myśliwcu F-4 Phantom greckich sił powietrznych podczas lotu treningowego. Po przybyciu do Grecji marynarze z lotniskowca George’a HW Busha i CSG 10 oddali cześć pamięci tych helleńskich lotników.

Byliśmy zasmuceni wiadomością o stracie kapitana Tsitlakidisa i porucznika Touroutsikasa w tym tygodniu. Składamy kondolencje rodzinom i lotnikom, którzy opłakują stratę członków swoich rodzin, przyjaciół i towarzyszy broni w tym tygodniu. Szanujemy ich pamięć i służbę dla ich kraju.

– powiedział kontradmirał Dennis Velez, dowódca CSG-10, George HW Bush CSG.

Podczas pobytu w porcie dowódcy lotniskowca USS George’a HW Busha spotkają się z greckimi przywódcami podczas w celu zacieśnienia relacji i wzmocnienia Sojuszu NATO. Dodatkowo marynarze ze statku wezmą zasłużony urlop, aby poznać miasta Pireus i Ateny.

Lotniskowce typu Nimitz – typ amerykańskich lotniskowców z napędem atomowym, które zaczęto wprowadzać do służby w 1975 roku. Są to największe okręty wojenne świata, które tworzą w chwili obecnej trzon sił nawodnych Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Szósta Flota USA

USS Arleigh Burke (DDG 51) przybywa do Sztokholmu

Marynarki wojenne USA i Zjednoczonych Emiratów Arabskich kończą pierwsze ćwiczenia integracji USV i AI

OSI Maritime Systems zdobywa kontrakt na wyposażenie chilijskich okrętów podwodnych typu Scorpene