Nowe zdjęcia trzeciej tajwańskiej korwety typu Tuo Chiang

Trzecia korweta typu Tuo Chiang. / Zdjęcie: konto Ryana Chana na Twitterze
Trzecia korweta typu Tuo Chiang. / Zdjęcie: konto Ryana Chana na Twitterze

Według informacji opublikowanych przez Ryana Chana 21 września 2022 r. ukazały się nowe zdjęcia trzeciej tajwańskiej (Republiki Chińskiej) korwety typu Tuo Chiang.

Korweta typu Tuo Chiang to zaprojektowana na Tajwanie szybka wielozadaniowa jednostka (do 45 węzłów, 83 km/h, 52 mil na godzinę) zbudowana dla marynarki wojennej Republiki Chińskiej (Tajwanu).

Program budowy nowych korwet został ogłoszony przez Ministerstwo Obrony Narodowej Republiki Chińskiej (Tajwan) w dniu 12 kwietnia 2010 r. W 2011 r. tajwański parlament zatwierdził budżet w wysokości 24,98 mld dolarów tajwańskich (853,4 mln USD) na sfinansowanie budowy do 12 okrętów tego typu.

W grudniu 2020 roku zwodowano w Yilan pierwszą z korwet typu Tuo Chiang, PGG-619 Ta Chiang. 6 dalszych jednostek ma zostać dostarczonych do 2023 roku.

Okręty te zostały tak zaprojektowane, aby przeciwdziałać licznym i coraz bardziej zaawansowanym okrętom Marynarki Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej Chin. Korwety te mają wykorzystywać taktykę uderz i uciekaj, w czym ma im pomagać niska sygnatura radarowa osiągnięta dzięki odpowiednim kształtom nadbudówki i całej jednostki. Dodatkowo zmniejszona została sygnatura własna w podczerwieni i sygnatura wizualna. Elementy te sprawiają iż okręt jest trudny do wykrycia a tym samym trodno jest go zatopić.

Okręty te mają konstrukcję katamaranu, który ma 60,4 m długości, 14 m szerokości i 41-osobową załogę. Jest zdolny do osiągania prędkości do 45 węzłów i 2000 mil morskich zasięgu (3700 km; 2300 mil morskich zasięgu przy prędkości do 40 węzłów).

Jest uzbrojony w osiem poddźwiękowych wyrzutni pocisków przeciwokrętowych Hsiung Feng II i osiem naddźwiękowych wyrzutni pocisków przeciwokrętowych Hsiung Feng III, system uzbrojenia bliskiego to Phalanx oraz główne działo 76 mm (3 cale). Jednostka może operować do stanu morza 7 w skali Beauforta na falach o wysokości do 20–30 stóp (6,1–9,1 m).

Źródło: navyrecognition.com

Przeczytaj też:

Jednostki patrolowe dla Egiptu

III edycja konkursu o nagrodę Ministra Obrony Narodowej za realizację projektu systemów bezzałogowych

Amerykański SECNAV ujawnia nazwę okrętu podwodnego typu Virginia SSN 808

Rosyjski lotniskowiec Kuzniecow opuścił suchy dok

Rosyjska Flota Czarnomorska wyszła w morze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *