Jednostki patrolowe dla Egiptu

Print Friendly, PDF & Email
Okręt marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych USS Nitze obok korwety egipskiej marynarki wojennej Aboukir (F946). / Zdjęcie: MC3 Jeff Atherton/US Navy/commons.wikimedia.org
Okręt marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych USS Nitze obok korwety egipskiej marynarki wojennej Aboukir (F946). / Zdjęcie: MC3 Jeff Atherton/US Navy/commons.wikimedia.org

Amerykańska firma Swiftships otrzymała kontrakt na budowę i dostawę siedmiu dodatkowych 28-metrowych jednostek patrolowych (CPC28) dla egipskiej marynarki wojennej.

Wstępny kontrakt na sprzedaż sześciu okrętów CPC28 za granicą podpisano w 2022 r., a powiadomienie o zamówieniu otrzymano w styczniu 2023 r.

Swiftships jest również w trakcie modyfikacji kontraktu Direct Commercial Sales (DCS), aby dostarczyć dziesięć zestawów dla okrętów CPC .

Modyfikacja DCS będzie wymagać od Swiftships wyprodukowania zestawu materiałów (KoM) w Egipcie we współpracy z Egyptian Ship Repair and Building Company (ESRBC) i stocznią Alexandria Shipyard egipskiej marynarki wojennej.

Zestaw KoM będzie obejmował sztywne pontony Zodiac (RIB), pakiety komputerów osobistych, przyszłościowe systemy na podczerwień (FLIR), a także wymagane pakiety danych technicznych (TDP).

Wraz z dostawą nowo zamówionych jednostek i tych, które są obecnie w budowie, do końca 2027 r. w egipskiej marynarce wojennej trafią łącznie 23 nowe platformy CPC28. Obejmuje to trzy kontrakty podpisane w ubiegłym roku i w 2023 r.

Swiftships twierdził, że egipska marynarka wojenna potrzebuje około 50 takich jednostek.

Egipt jest obecnie objęty różnymi umowami o koprodukcji ze Stanami Zjednoczonymi i innymi krajami, w tym z Francją. Kraj otrzymuje roczną pomoc wojskową w wysokości 1,3 miliarda dolarów od USA.

Fundusze są wykorzystywane na zakup różnego rodzaju sprzętu obronnego i bezpieczeństwa w ramach programu FMS.

Firma poinformowała, że ​​prowadzi również rozmowy z Egipskim Urzędem ds. Zbrojeń (EAA) w sprawie współprodukcji 35-metrowych okrętów szybkiego patrolu (FPV) w Egipcie.

Źródło: Naval Technology

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *