Niszczyciel US Navy USS Paul Ignatius odwiedza Niemcy

Print Friendly, PDF & Email
Niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke USS Paul Ignatius. / Zdjęcie: Departament Obrony Stanów Zjednoczonych
Niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke USS Paul Ignatius. / Zdjęcie: Departament Obrony Stanów Zjednoczonych

Według informacji opublikowanych przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych 8 grudnia 2022 roku niszczyciel rakietowy USS Paul Ignatius (DDG 117) typu Arleigh Burke przybył do Kilonii w Niemczech z zaplanowaną wizytą.

Podczas wizyty w porcie USS Paul Ignatius zostanie zatankowany a jego załoga będą mogła zwiedzić miasto, kontaktować się z mieszkańcami. Ta wizyta w porcie w Kilonii pozwala załodze USS Paula Ignatiusa na wzmocnienie więzi międzyludzkich z miejscową ludnością niemiecką w strategicznie ważnym mieście portowym nad Morzem Bałtyckim. USS Paul Ignatius jest obecnie od wielu miesięcy na patrolu w rejonie operacji Szóstej Floty Stanów Zjednoczonych jako członek wysuniętych sił morskich w Europie (FDNF-E).

Okręt wojenny rozpoczął patrol 1 sierpnia 2022 roku i przepłynął Północny Atlantyk, Morze Bałtyckie i kanał La Manche, zatrzymując się po drodze w portach w Estonii, na Łotwie, w Polsce, Wielkiej Brytanii i Finlandii.

Podczas operacji na Morzu Bałtyckim okręt brał udział w ćwiczeniu Freezing Winds 22 pod dowództwem Fińskiej Marynarki Wojennej wraz z sojusznikami z NATO i partnerami, w tym okrętami i personelem Stałej Grupy Morskiej NATO (SNMG) 1.

Po ukończeniu Freezing Winds 22 okręt wpłynął do Helsinek w Finlandii, aby odwiedzić port przed powrotem na Morze Bałtyckie, aby kontynuować rutynowe operacje w regionie. USS Paul Ignatius (DDG-117) to niszczyciel typu Arleigh Burke należący do Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.

USS Paul Ignatius został zwodowany 12 listopada 2016 r., a 8 kwietnia 2017 r. został ochrzczony. Do służby wszedł 27 lipca 2019 r. Port Everglades w Fort Lauderdale na Florydzie. W dniu 17 czerwca 2022 r. USS Paul Ignatius przybył do swojego nowego portu macierzystego w Rota w Hiszpanii.

Źródło: navyrecognition.com

Przeczytaj też:

Sojusznicze szkolenie na Bałtyku

Współpraca 8 FOW z siłami 16 DZ w ramach ćwiczenia ZALEW-23

USA i Japonia przeprowadziły dwustronne ćwiczenia morskie

Barracuda Duguay-Trouin rozpoczęła próby morskie

Początek budowy kolejnego niszczyciela min dla 8FOW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *