Konkurs – Żelazne trumny

Print Friendly, PDF & Email

KONKURS ZAKOŃCZONY

Nagrydy książkowe wylosowała Pani Klaudia i Pan Jan. Z zwyciężcami skontaktujemy się drogą mailową. Gratulujemy wygranej.

W nowym roku 2024 zapraszam miłośników historii oraz marynistyki do nowego konkursu z cyklu HISTORIA może być ciekawa. Zapraszam do wspólnej zabawy, której celem jest pogłębianie wiedzy o tym co dzieje się na świecie i związane jest z morzem. W organizowanych konkursach można wygrać ciekawe pozycje książkowe, które wzbogacą każdą domową bibliotekę.

Oczywiście miłośników historii zapraszam do wysłuchania audycji i przeczytania umieszczanych na stronie artykułów.

W tym miesiącu do wygrania dwie rewelacyjne książki Herberta A. Wernera pt. Żelazne trumny.

Książki ufundowane zostały przez Fundację Historia.pl.

Każdy, kto chce wziąć udział w konkursie musi poprawnie odpowiedzieć na zamieszczone poniżej pytania.

———-

Konkurs trwa do 31 stycznia 2024 roku.

Życzymy powodzenia.

P.S. Odpowiedzi na pytania można znaleźć w dziale WIADOMOŚCI

Prosimy o poprawne podawanie adresów mailowych!!!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zgodnie z Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO) Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazanych w tym formularzu w celach rozstrzygnięcia konkurs, publikacji wyników konkursów oraz celach marketingowych.

Akceptuję regulamin:
Zwycięzca konkursu jest wybierany w następujący sposób: a) W wypadku pytania otwartego zwycięzca wybierany jest przez jury złożone z redaktorów wortalu Okręty Podwodne Świata (okretypodwodne.edu.pl)  lub / i przedstawicieli wydawnictwa fundującego nagrody b) W przypadku pytań zamkniętych wygrywa osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi i została wylosowana z pośród wszystkich poprawnie udzielonych odpowiedzi. W wypadku większej liczby nagród, nagrody te przypadają kolejnym wylosowanym osobą aż do wyczerpania puli nagród.

Akceptuję fakt, że do czasu rozstrzygnięcia konkursu mój adres e-mail musi pozostać do dyspozycji redakcji serwisu okretypodwodne.edu.pl.


INFO o książce

HERBERT A. WERNER

W latach 1941-1945 służył na U-bootach, początkowo jako oficer wachtowy, później jako pierwszy oficer i zastępca dowódcy (U-557, U-612, U-230), a następnie jako dowódca (U-415, U-953). Po wojnie w niewoli brytyjskiej, a potem francuskiej, skąd uciekł. Obecnie obywatel USA.

Znakomicie napisane, dramatyczne wspomnienia człowieka, należącego do nielicznych, którym udało się przeżyć Bitwę o Atlantyk.

Jest to niewątpliwie najbardziej porywająca relacja z wojny toczonej na pokładzie U-boota. Pasjonująca historia…

Publishers Weekly

Wspomnienia Wernera przypominają czasami ′Na zachodzie bez zmian′. Ta sama ironia szczegółu… Wraz z Wernerem w stęchłym powietrzu okrętu kulimy się na odgłos wybuchu każdej bomby głębinowej. Mistrzowsko napisany pamiętnik…

New York Time Book Rewiew

Żywy i bardzo osobisty opis trudów i grozy życia na U-bootach. Świetnie napisana książka jest czymś więcej niż tylko pamiętnikiem wojennym dzięki przesłaniu, które zawiera – przesłaniu o bezsensowności wojny…

Library Journal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *