Konkurs pt. HISTORIA może być ciekawa – „I WOJNA ŚWIATOWA 1914-1918. HISTORIA MILITARNA”

Print Friendly, PDF & Email
I WOJNA ŚWIATOWA 1914-1918. HISTORIA MILITARNA 
PETER HART
I WOJNA ŚWIATOWA 1914-1918. HISTORIA MILITARNA PETER HART

Zapraszamy na konkurs z cyklu „Historia może być ciekawa”, w którym do wygrania książka PETERA HARTA pt. I WOJNA ŚWIATOWA 1914-1918.
HISTORIA MILITARNA
.

Konkurs Organizowany jest przez witrynę internetową Okręty Podwodne Świata (www.okretypodwodne.edu.pl) oraz Wydawnictwo Rebis (www.rebis.com.pl).

Aby zabrać udział w konkursie należy odpowiedzieć na 3 pytania konkursowe umieszczone na stronie internetowej www.okretypodwodne.edu.pl.

Wśród tych, którzy odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania, rozlosujemy wspomniane nagrody.

Organizatorzy:
Okręty Podwodne Świata, Wydawnictwo Rebis oraz Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek

KONKURS ZAKOŃCZONY


OPIS KSIĄŻKI:

Hart skupia się przede wszystkim na aspekcie strategicznym wojny i rozwoju taktyki wojennej oraz na wprowadzanych nowinkach technicznych, które miały decydujący wpływ na jej wynik

Toczona w latach 1914-1918 wojna  była pierwszym konfliktem prawdziwie globalnym, gruntownie przekształcającym bieg historii. Na skutek tego konfliktu kilka imperiów zostało osłabionych lub się rozpadło, a z ich popiołów powstały nowe państwa. Wojna zrujnowała  światową gospodarkę, przynosząc kryzys, który w decydujący sposób wpłynął na losy milionów ludzi. Dogłębne zbadanie przyczyn wybuchu tej wojny oraz przebiegu działań na wszystkich frontach jest niezbędne dla zrozumienia dziejów XX wieku.

W tym wielkim dziele słynny historyk Peter Hart analizuje ten konflikt, łącząc wyniki najnowszych badań historycznych z relacjami świadków wydarzeń. Cytowane  wypowiedzi generałów i admirałów pozwalają zrozumieć przyczyny podejmowanych przez nich działań, a obrazowe relacje ich podwładnych ukazują straszliwe skutki zaciętych walk.Peter Hart pracuje w Imperial War Museum w Londynie, gdzie zajmuje się przeprowadzaniem wywiadów z weteranami współczesnych konfliktów zbrojnych. Jest autorem kilku uznanych publikacji z historii I wojny światowej, w tym The SommeBloody AprilAces Falling1918: A Very British Victory oraz Gallipoli. Od lat pracuje też jako przewodnik po polach bitew frontu zachodniego oraz Gallipoli w Turcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *