COVID-19 opóźnił dostawy okrętów podwodnych i śmigłowców dla Singapuru

Zdjęcie: Mike Yeo / Staff
Zmodernizowane siły powietrzne Republiki Singapuru Boeing CH-47SD Chinook lecą w szyku z AH-64D Apache nad centralną dzielnicą biznesową Singapuru podczas corocznej krajowej parady narodowej w dniu 9 sierpnia. Zdjęcie: Mike Yeo / Staff

W wyniku globalnej pandemii COVID-19 opóźniły się dostawy nowych okrętów podwodnych i helikopterów z Europy i Stanów Zjednoczonych do Singapuru. Dostawy myśliwców F35B piątej generacji pozostają jednak na dobrej drodze.

W rozmowie z mediami za pośrednictwem wideokonferencji podczas dorocznego dnia sił zbrojnych Singapuru minister obrony Ng Eng Hen powiedział, że dostawa pierwszego z czterech okrętów podwodnych Typ 218SG z niemieckiego ThyssenKrupp Marine Systems, znanego również jako klasa Invincible, zostanie przesunięta z 2021 r. do 2022 r.

Podobnie minister obrony potwierdził, że pierwsze dostawy śmigłowców Airbus Helicopters H225M i Boeing CH-47F Chinook dla Sił Powietrznych Republiki Singapuru oraz RSAF, które miały rozpocząć się pod koniec tego roku, będą przesunięte na początek 2021 r.

Opóźnienie jest wynikiem powiązań w przerwach na dostawy podzespołów niezbędnych przy montażu zamówionych elementów uzbrojenia.

Ng Eng Hen stwierdził, że szkolenie wojskowe wraca na właściwe tory zarówno dla żołnierzy zawodowych jak i poborowych. Szkolenie będzie obejmowało udział w nadchodzącym międzynarodowym ćwiczeniu morskim Rim of the Pacific lub RIMPAC, które ma odbyć się na Hawajach w sierpniu. Singapur wyśle na te ćwiczenia jedną fregatę.

Źródło: defensenews.com