Konkurs DIUNA / ARRAKIS

KONKURS ZAKOŃCZONY

Nagrody książkowe wylosowała Pani Agnieszka i Pani Nikola. Nagrody wysłane zostaną pocztą. GRATULUJEMY!!!

Witamy wszystkich miłośników historii oraz marynistyki. Zapraszamy do wspólnej zabawy, której celem jest pogłębianie wiedzy historycznej.

W tym miesiącu do wygrania jest pierwszy tom książki Franka Herberta pt. DIUNA. Książki jak zwykle ufundowane zostały przez Wydawnictwo REBIS.

Każdy, kto chce wziąć udział w konkursie musi poprawnie odpowiedzieć na zamieszczone poniżej pytania.

Odpowiedzi na pytania można znaleźć na naszych stronach internetowych.

———-

Diuna – powieść science fiction napisana przez Franka Herberta, uhonorowana pierwszą przyznaną nagrodą Nebula w 1965 i nagrodą Hugo w 1966. Powieść odniosła olbrzymi sukces komercyjny, sprzedano ją na całym świecie w ponad 20 milionach egzemplarzy.

———-

Konkurs trwa do 31 marca 2024 roku.

Życzymy powodzenia.

P.S. Odpowiedzi na pytania można znaleźć w najnowszej audycji pt. Łamanie Traktatów Wersalskich przez Niemcy

Zgodnie z Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO) Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazanych w tym formularzu w celach rozstrzygnięcia konkurs, publikacji wyników konkursów oraz celach marketingowych.

Akceptuję regulamin:
Zwycięzca konkursu jest wybierany w następujący sposób: a) W wypadku pytania otwartego zwycięzca wybierany jest przez jury złożone z redaktorów wortalu Okręty Podwodne Świata (okretypodwodne.edu.pl)  lub / i przedstawicieli wydawnictwa fundującego nagrody b) W przypadku pytań zamkniętych wygrywa osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi i została wylosowana z pośród wszystkich poprawnie udzielonych odpowiedzi. W wypadku większej liczby nagród, nagrody te przypadają kolejnym wylosowanym osobą aż do wyczerpania puli nagród.

Akceptuję fakt, że do czasu rozstrzygnięcia konkursu mój adres e-mail musi pozostać do dyspozycji redakcji serwisu okretypodwodne.edu.pl.

INFO o książce

Diuna otrzymała dwie najbardziej prestiżowe nagrody SF: Nebula i Hugo.

Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak pozorne – przejęcie planety ukartowano. W odpowiedzi na atak Imperium i Harkonnenów dziedzic rodu Atrydów Paul staje na czele rdzennych mieszkańców Diuny i sięga po imperialny tron. Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki.

Najnowsza ekranizacja Diuny, pierwszego tomu „Kronik Diuny”, składa się z dwóch części. Tę wielką produkcję filmową wyreżyserował Denis Villeneuve, a muzykę do niej skomponował Hans Zimmer. Autorami scenariusza drugiej części Diuny są Denis Villeneuve i Jon Spaihts.

Cykl „Kroniki Diuny” tworzą: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną.

Frank Herbert (1920-1986) to jeden z najwybitniejszych twórców literatury SF, zdobywca prestiżowych nagród Hugo, Nebula i Prix Apollo, autor kilkunastu doskonałych powieści i zbiorów opowiadań, prekursor nurtu ekologicznego w fantastyce. Polski czytelnik zna m.in. jego Oczy HeisenbergaGwiazdę chłostyWładcę niebios i Twórców bogów. Sławę przyniosły mu jednak przede wszystkim epokowe „Kroniki Diuny” – barwna epopeja przedstawiająca dzieje pustynnej planety Arrakis, źródła najcenniejszej substancji we wszechświecie: melanżu. Na cykl składają się powieści: DiunaMesjasz DiunyDzieci DiunyBóg Imperator DiunyHeretycy Diuny i Kapituła Diuną.