Rosyjskie okręty podwodne pojawiły się na wodach w północnej Europie

Atomowy okręt podwodny K-560 Siewierodwińsk. / Zdjęcie: mil.ru

Brytyjska fregata Typ 23 HMS Portland wyśledziła na Morzu Północnym dwa rosyjskie atomowe okręty podwodne. Jednostki według zapewnień rosjan zmierzają do Sankt Petersburga, gdzie mają wziąć udział w obchodach Dnia Marynarki Wojennej Rosji.

Dzień marynarki Wojennej jest co roku hucznie obchodzone w Rosji. Prezentowane sa różne okręty wojenne a w głównych obchodach uczestniczą najważniejsze osoby w państwie z prezedentem Putinem na czele. Wspomniane święto jest obchodzone 31 lipca. W poprzednich latach Rosjanie w wielu miastach obchodzili to święto prezentując różne jednostki z poszczególnych flot. Obchody w Petersburgu zawsze miały harakter wyjątkowy i największą oprawę jeśli chodzi o ilość okrętów wojennych uczestniczących w paradzie.

Na oficjalnej stronie Royal Navy, pojawił się komunikat iż zauważone rosyjskie okręty to K-560 Siewierodwińsk oraz K-157 Wepr. Obie jednostki posiadają napęd atomowy.

Zobacz: Główna parada morska odbyła się w Kronsztadcie

Babcock International zdobywa kontrakt na polski program fregatowy MIECZNIK