Kraje sojusznicze NATO kończą ćwiczenie Task Force 23-2

USS Gerald R. Ford (CVN 78) płynie w szyku z hiszpańską fregatą Armada Alvaro de Bazan (F 101), niemiecką fregatą FGS Hessen (F 221) i krążownikiem typu Ticonderoga USS Normandy (CG 60). / Zdjęcie: US Navy wykonane przez specjalistę ds. komunikacji masowej 3. klasy Jacoba Mattingly.

Okręty z trzech państw członkowskich NATO, wraz z Grupą Uderzeniową lotniskowca Gerald R Ford Carrier Strike Group (GRFCSG) Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, ukończyły Ćwiczenie Sił Zadaniowych (TFEX) 23-2. Ćwiczenia były, koordynowane i prowadzone przez Grupę Uderzeniową Lotniskowców ( CSG ) 4, odbyły się między 5 a 23 października.

W ćwiczeniach brały udział okręty wojenne z trzech krajów NATO, w tym z Hiszpanii, Kanady i Niemiec.

Uczestniczące jednostki obejmowały fregatę typu Halifax Royal Canadian Navy HMCS Fredericton (FFH 337), okręt hiszpańskiej marynarki wojennej typu Alvaro De Bazan ESPS Alvaro De Bazan (F 101) i okręt typu Sachsen niemieckiej marynarki wojennej FGS Hessen (F 221).

W ramach TFEX 23-2 siły wielonarodowe przeprowadziły kilka ćwiczeń szkoleniowych, w tym symulowane tranzyty przez cieśniny, testy systemów uzbrojenia, szkolenia w zakresie reagowania cybernetycznego, ćwiczenia komunikacyjne, operacje lotnicze i inne dynamiczne manewry morskie. Do ćwiczeń dołączyły także cztery niszczyciele US Navy typu Arleigh Burke, w tym USS Bainbridge (DDG 96), Mason (DDG 87), Bulkeley (DDG 84) i James E Williams (DDG 95).

GRFCSG składa się z CSG-12, Carrier Air Wing (CVW)-8, Destroyer Squadron (DESRON)-2 i pięciu innych okrętów marynarki wojennej USA, w tym lotniskowca USS Gerald R Ford (CVN 78).

Źródło: naval-technology.com

Chiński okręt badawczy wpłynął na wody terytorialne Japonii

Uroczystość pierwszego podniesienia bandery wojennej na ORP Mewa

Pakistan ma rozpocząć międzynarodowe ćwiczenia Aman 2023