Siły amerykańskie i japońskie przeprowadzają ćwiczenia Resilient Shield 2023

Print Friendly, PDF & Email
Fire Controlman (Aegis) drugiej klasy Scott Campbell z Bostonu przeprowadza ćwiczenie obrony przeciwrakietowej podczas Resilient Shield 23 na pokładzie USS Shiloh (CG 67) w Yokosuka, Japonia, 22.02. Shiloh regularnie prowadzi szkolenia w zakresie obrony przed rakietami balistycznymi w celu wsparcia bezpieczeństwa USA i ich sojuszników w regionie Indo-Pacyfiku. / Zdjęcie: US Navy, autorstwa porucznika jg Naveena Fujii)
Fire Controlman (Aegis) drugiej klasy Scott Campbell z Bostonu przeprowadza ćwiczenie obrony przeciwrakietowej podczas Resilient Shield 23 na pokładzie USS Shiloh (CG 67) w Yokosuka, Japonia, 22.02. Shiloh regularnie prowadzi szkolenia w zakresie obrony przed rakietami balistycznymi w celu wsparcia bezpieczeństwa USA i ich sojuszników w regionie Indo-Pacyfiku. / Zdjęcie: US Navy, autorstwa porucznika jg Naveena Fujii

Amerykańskie i Japońskie Siły Samoobrony (JSDF) prowadzą ćwiczenia Resilient Shield 2023. Biorą w nich udział okręty dowodzenia z Floty Yokosuka w Japonii i różne centra dowodzenia w całym regionie.

Resilient Shield to tygodniowe coroczne ćwiczenia skupiające się na obronie przed pociskami balistycznymi (BMD) i mające na celu przetestowanie taktyk, technik i procedur marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych (TTP) przed potencjalnymi zagrożeniami regionalnymi, przy jednoczesnym zapewnieniu, że siły amerykańskie i japońskie są przygotowane w wykonywaniu procedur TTP.

Resilient Shield umożliwia naszym siłom morskim, wraz z ich japońskimi odpowiednikami, szkolenie w zakresie zaawansowanych zdolności obronnych w wirtualnym środowisku komputerowym. To ćwiczenie pokazuje iż razem z JSDF prezentujemy naszą wspólną determinację do obrony tego regionu.

– powiedział dowódca, wiceadmirał 7. Floty Stanów Zjednoczonych, Karl Thomas. 

Japońskie Morskie Siły Samoobrony (JMSDF) i okręty Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych zdolne do BMD wraz z Japońskimi Siłami Samoobrony Lądowej, Japońskimi Siłami Samoobrony Powietrznej, Armią Stanów Zjednoczonych, Siłami Powietrznymi Stanów Zjednoczonych i Korpusem Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych zapewniają kompleksową solidną obronę przeciwrakietową, która wspiera bezpieczeństwo i stabilność w regionie.

To ćwiczenie pozwoliło nam przeprowadzić szkolenie symulacyjne w zakresie przeciwdziałania pociskom balistycznym i obrony powietrznej w celu poprawy zdolności taktycznych w zakresie kompleksowej obrony przeciwrakietowej przeciwlotniczej i interoperacyjności z Marynarką Wojenną Stanów Zjednoczonych. W oparciu o silny sojusz między Japonią a Stanami Zjednoczonymi, siły USA i Japonii regularnie ściśle ze sobą współpracują w celu wzmocnienia zdolności odstraszania i szybkiego reagowania na wypadek potencjalnego zagrożenia.

– powiedział dowódca, wiceadmirał floty JMSDF SAITO Akira.

Siódma Flota jest największą wysuniętą flotą Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, która rutynowo wchodzi w interakcje i współpracuje z sojusznikami i partnerami w ochronie wolnego i otwartego regionu Indo-Pacyfiku.

Źródło: GlobalSecurity.org

Przeczytaj też:

Muzealny okręt podwodny „U-17” rozpoczyna ostatnią podróż z Kilonii do Renu

MUR, ALE Historia Wojska Polskiego – III edycja konkursu MON

USA i Japonia przeprowadziły dwustronne ćwiczenia morskie

Zostań żołnierzem 3 Flotylli Okrętów

Marynarze doskonalą obsługę systemów Ukwiał i Głuptak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *