Z Odessy ostrzelano rosyjski okręt wojenny

Print Friendly, PDF & Email
Ukraińskie wojsko ostrzelało rosyjski okręt. "Wróg się wycofał". / Zdjęcie:  /Vitaly Nevar / Contributor /Getty Images
Ukraińskie wojsko ostrzelało rosyjski okręt. “Wróg się wycofał”. / Zdjęcie: /Vitaly Nevar / Contributor /Getty Images

Ukraińscy żołnierze ostrzelali rosyjski okręt, który pojawił się w okolicach Odessy. Jak poinformowała Marynarka Wojenna Ukrainy, jednostka wycofała się. O tym, że Rosjanie przygotowują się do zbombardowania historycznego miasta mówił w niedzielę prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

Poniedziałek to dwunasty dzień rosyjskiej agresji na Ukrainę. Oblegani przez putinowskie siły Ukraińcy wciąż skutecznie się bronią, mimo że Rosja zakładała błyskawiczne zdobycie Kijowa. W poniedziałek, Marynarka Wojenna Ukrainy poinformowała, że wrogi okręt, który pojawił się w okolicach miasta Odessa wycofał się po ostrzale ze strony ukraińskich żołnierzy.

Ukraińska marynarka wojenna, broniąc regionu Odessy, uderzyła w rosyjski okręt znajdujący się na Morzu Czarnym – podano w zamieszczonym na Facebooku komunikacie.

Z informacji przedstawionych przez Marynarkę Wojenną Ukrainy nie wynika, jaki rodzaj rosyjskiego okrętu został trafiony ukraińskim ostrzałem.

Odessa przygotowuje sie do odparcia ataku ze strony morza. Już wcześniej Rosjanie próbowali wysadzić wokół Odessy desant z okrętów desantowych typu Ropucha. Na szczęście dla obrońców Odessy stan morza okazał się niekorzystny dla Rosjan i nie mogli wysadzić desantu, który miał zaatakować Odessę.

Źródło: Interia.pl

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *