Wizyta Dowódcy 3. Flotylli Okrętów na szkoleniu Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej w 43. bsap FOW w Rozewiu

Print Friendly, PDF & Email
facebook.com/Michal.Pietrzak.Fotograf

Dowódca 3. Flotylli Okrętów kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec odwiedził żołnierzy szkolących się w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej w 43. batalionie saperów FOW w Rozewiu.

Ustawa o obronie Ojczyzny wprowadziła nowy rodzaj służby wojskowej – dobrowolną zasadniczą służbę wojskową. To forma służby wojskowej skierowana dla wszystkich tych, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku. Dzięki niej można odbyć przeszkolenie wojskowe i w przyszłości zasilić rezerwy albo wstąpić do armii zawodowej.

Jeszcze do niedawna osoby zainteresowane służbą w wojsku mogły np. poza studiami na wojskowej akademii czy kursem oficerskim lub podoficerskim, zgłosić się do służby przygotowawczej. To ostatnie rozwiązanie zlikwidowała jednak obowiązująca od 23 kwietnia 2022 roku ustawa o obronie Ojczyzny. Zamiast służby przygotowawczej pojawiła się nowa propozycja służby czynnej dla ochotników – dobrowolna zasadnicza służba wojskowa. Zgłoszenie się do niej to pierwszy krok na drodze do powołania w szeregi Wojska Polskiego.

Po więcej szczegółów zapraszamy na: https://www.wojsko-polskie.pl/zostanzolnierzem/dobrowolna-zasadnicza-sluzba-wojskowa/

Przeczytaj też:

Życzenia Dowódcy garnizonu Gdynia z okazji 104. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej

Uroczystość pierwszego podniesienia bandery na ORP Albatros

Okręt rakietowy Floty Czarnomorskiej wyszedł w morze

Więzienie dla inżyniera US Navy i jego żony za sprzedaż tajemnic amerykańskiego atomowego okrętu podwodnego

Konkurs na BSP, BSL lub BSM rozstrzygnięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *