Daewoo Shipbuilding dostarcza do Indonezji okręt podwodny KRI Alugoro

Dostawa okrętu podwodnego klasy Nagapasa, KRI Alugoro 405 do Indonezji.  / Zdjęcie: Instagram
Dostawa okrętu podwodnego klasy Nagapasa, KRI Alugoro 405 do Indonezji. / Zdjęcie: Instagram

Według komunikatu prasowego opublikowanego przez Yonhap News Agency 17 marca 2021 r., Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering Co. poinformowało, że dostarczyło do Indonezji okręt podwodny klasy Nagapasa, KRI Alugoro 405.

Ten 1400-tonowy okręt podwodny jest trzecią jednostką, którą dostarczyło Daewoo Shipbuilding. Kontrakt na budowę okrętów podwodnych Daewoo wygrało w 2011 roku. Wartość kontraktu wynosi 1,1 miliarda dolarów.

Według firmy Daewoo, 61-metrowy okręt podwodny, nazwany ALUGORO, był oparty na okręcie podwodnym zbudowanej przez Daewoo Shipbuilding, Jangbogo.

Okręt podwodny został zbudowany w częściach w stoczni Okpo firmy Daewoo Shipbuilding na wyspie Geoje, około 400 kilometrów na południe od Seulu, i zmontowany w stoczni PT PAL w Surabaya w Indonezji, pod nadzorem personelu koreańskiego koncernu.

Klasa Nagapasa to ulepszony wariant klasy Jang Bogo, znanej również jako Improved Chang Bogo. Okręty zostały zbudowane przez południowokoreańską firmę Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DMSE) oraz indonezyjską firmę PT PAL.

Okręty podwodne typu Jang Bogo są uzbrojone w osiem dziobowych wyrzutni torped 533 mm (zapas torped wynosi 14 sztuk). Okręty są również uzbrojone w pociski Sub-Harpoon i mogą również przenosić do 28 min zamiast torped i rakiet Harpoon. Klasa jest uzbrojona w SUT – Surface and Underwater Target Torpedoes.

Źródło: www.navyrecognition.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *