Sekretarz MW USA Kenneth J. Braithwaite w Electric Boat

Print Friendly, PDF & Email
Sekretarz Marynarki Wojennej US Navy Kenneth J. Braithwaite w obiektach Electric Boat w Connecticut i Rhode Island. / Zdjęcie: Alexander Kubitza / US Navy
Sekretarz Marynarki Wojennej US Navy Kenneth J. Braithwaite w obiektach Electric Boat w Connecticut i Rhode Island. / Zdjęcie: Alexander Kubitza / US Navy

Sekretarz Marynarki Wojennej US Navy Kenneth J. Braithwaite odwiedził zakłady stoczniowe Electric Boat w Connecticut i Rhode Island w których są budowane szturmowe okręty podwodne. Sekretarz zapewniał iż rząd federalny chce zbudować nową flotę okrętów podwodnych z rakietami balistycznymi. Według zapewnień sekretarza najlepszym rozwiązaniem jest budowa dwóch okrętów podwodnych rocznie.

Podczas briefingu w siedzibie Electric Boat Joe Courtney z D-2nd District powiedział iż kongres zbliża się do podjęcia decyzji o finansowaniu kolejnych dwóch okrętów podwodnych typu Virginia w przyszłym roku budżetowym. Według zapewnień Courtneya docelowo ma być zbudowanych 12 atomowych okrętów podwodnych typu Virginia.

Analitycy mają obawy czy Electric Boat jest w stanie samodzielnie zrealizować tak duże zamówienie i utrzymać odpowiednie tempo budowy poszczególnych jednostek. Urzędnicy z departamentu obrony USA twierdzą iż w tym programie nie można sobie pozwolić na żadne opóźnienia, tym bardziej iż okręty podwodne z pociskami balistycznymi typu Ohio, które są obecnie w służbie są już mocno wyeksploatowane i należy je jak najszybciej zastąpić nowymi jednostkami.

Każdego roku Marynarka Wojenna USA publikuje listę swoich priorytetów, które nie są finansowane z budżetu prezydenta, drugi okręt szturmowy znalazł się na szczycie tegorocznej listy.

Źródło: military.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *