Rosyjskie okręty wojenne zestrzeliwują 8 pocisków manewrujących podczas ćwiczeń w Arktyce

Print Friendly, PDF & Email
Okręt ZOP Floty Północnej Brześć. / Zdjęcie: Lew Fedosejew/TASS
Okręt ZOP Floty Północnej Brześć. / Zdjęcie: Lew Fedosejew/TASS

W sumie w kierunku morskiej grupy uderzeniowej wystrzelono osiem pocisków, które zostały zestrzelone przez systemy artyleryjskie krążowników rakietowych AK-130 i AK-630 oraz wyrzutnie rakiet ziemia-powietrze Kinzhal i Osa-MA.

Zespoły obrony przeciwlotniczej floty Północnej zestrzeliły wszystkie pociski manewrujące wystrzelone przeciwko niej podczas ćwiczeń na Morzu Barentsa w celu obrony arktycznych granic kraju, podało w czwartek biuro prasowe Floty.

„Ogólnie w kierunku morskiej grupy uderzeniowej wystrzelono osiem pocisków, które zostały zestrzelone przez systemy artyleryjskie krążowników rakietowych AK-130 i AK-630, wyrzutnie rakiet ziemia-powietrze Kinzhal i Osa-MA” – informuje prasa. biuro powiedział w oświadczeniu.

W oświadczeniu czytamy, że morskie siły, składające się z małych okrętów do zwalczania okrętów podwodnych Brześć i Sneżnogorsk, również prowadziły ostrzał, aby uderzyć w cele powietrzne.

„Jest to jeden z najbardziej złożonych praktycznych odcinków szkolenia bojowego dla załóg okrętów nawodnych w obronie powietrznej sił zbrojnych marynarki wojennej, wykorzystujący uzbrojenie artylerii bojowej i przeciwlotniczej przeciwko rzeczywistym celom powietrznym symulowanym przez małogabarytowe paliwo stałe Saman”, podało biuro prasowe.

Ćwiczenia obrony rosyjskich granic Arktyki przed zagrożeniami na morzu obejmują ciężki krążownik rakietowy o napędzie atomowym Piotr Wielki i krążownik rakietowy Marszałek Ustinow, a także ponad 20 okrętów bojowych i okrętów podwodnych oraz około 10 samolotów i śmigłowców.

Źródło: www.tass.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *