Pierwsza partia nowych torped elektrycznych ET-1E dostarczona rosyjskiej marynarce wojennej

Print Friendly, PDF & Email
Rosyjskie torpedy. / Zdjęcie: Anna-news
Rosyjskie torpedy. / Zdjęcie: Anna-news

Według informacji opublikowanych przez agencję Tass 27 października 2022 r., pierwsza partia torped elektrycznych została dostarczona do marynarki wojennej Rosji poinformował o tym Dmitrij Benzoruk, zastępca dyrektora Regionalnego Państwowego Przedsiębiorstwa Badawczo-Produkcyjnego (część Korporacji Pocisków Taktycznych (KTRV)).

Torpeda elektryczna (ET-1E w wersji eksportowej) została opracowana przez Regionalne Państwowe Przedsiębiorstwo Badawczo-Produkcyjne, które jest największym rosyjskim producentem torped i broni pneumatycznej.

Torpeda może trafić dowolne cele na powierzchni, okręty podwodne i przybrzeżne w odległości do 18 km (11 mil) dzięki elektronicznym środkom zaradczym, a nawet w płytkich wodach i pod lodem. Może być wystrzelona z okrętów podwodnych wyposażonych w wyrzutnie torped 533mm.

Agencja TASS poinformowała wcześniej, że torpeda elektryczna ET-1E przeszła testy na okrętach podwodnych o napędzie atomowym i dieslowo-elektrycznym, potwierdzając bezpieczeństwo jej użycia.

Poinformowano również, że można ją wyposażyć w dodatkowe uzbrojenie modułowe ze względu na jej konstrukcję. Wykonując zadania, może samodzielnie podejmować szereg decyzji, w tym reagowanie na unikanie zagłuszania. ET-1E została zaprezentowana przez KTRV na międzynarodowym forum wojskowo-technicznym Army 2022, które odbyło się w dniach 15-21 sierpnia w centrum kongresowo-wystawienniczym Patriot w Kubince pod Moskwą.

Źródło: navyrecognition.com

Przeczytaj też:

24 lata w NATO

52 lata gdyńskiej Flotylli

Holenderska fregata HNLMS Tromp śledzi dwa rosyjskie okręty

Chińska, rosyjska, irańska marynarka wojenna przeprowadzają gry wojenne

Wymiana Dry Dock 3 w Stoczni Marynarki Wojennej Pearl Harbor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *