Kongsberg Digital dostarczy symulatory nawigacji VR dla brytyjskiej marynarki wojennej

Chilijski okręt podwodny typu Scorpene. / Zdjęcie: Departament Obrony Stanów Zjednoczonych

Firma Kongsberg Digital została wybrana do dostarczenia nowego zestawu symulatorów nawigacyjnych wirtualnej rzeczywistości (VR) do szkolenia dla brytyjskiej Royal Navy (RN). Kontrakt, który został zarezerwowany w czwartym kwartale 2022 r., Został przyznany przez Capita, brytyjską firmę odpowiedzialną za zarządzanie projektem RN Selborne. Projekt jest 12-letnią inicjatywą modernizacji szkoleń.

Symulatory będą pracować na niestandardowych konfiguracjach mostków dowodzenia i odpowiednich konfiguracjach, aby zapewnić realistyczne szkolenie.

Dzięki nowym symulatorom marynarze Royal Navy będą mogli jednocześnie szkolić się na różnych jednostkach, minimalizując czas potrzebny na szkolenie, logistykę i koszty związane z wdrożeniami szkoleniowymi na morzu. Zwiększy to efektywność operacyjną personelu w realizowaniu szerokiego zakresu misji, takich jak manewry grup zadaniowych, pilotaż pojedynczej jednostki i uzupełnianie zapasów na morzu, w różnych warunkach pogodowych w ciągu dnia lub w nocy. Nowe symulatory, które mają wejść do służby we wrześniu tego roku, zastąpią trenażery RN sprzed dwóch dekad.

Symulatory zostaną rozmieszczone w Britannia Royal Naval College w Dartmouth, HMS Collingwood w Fareham i HMNB Faslane. W szczególności HMS Collingwood otrzyma trzy pełne misje i dwa małe symulatory mostu dowodzenia. Początkowo symulatory będą działać niezależnie, a w przyszłości planowane jest połączenie wszystkich trzech lokalizacji, umożliwiając uczestnikom jednoczesne wspólne szkolenie.

Ponieważ w Dartmouth i Faslane zostanie również zwiększony zestaw symulacji, pozwoli to na spójne szkolenie na tym samym oprogramowaniu, zanim będziemy musieli polegać na różnych systemach oprogramowania bez wspólnego szkolenia.

– powiedział Mark Raeburn, dowódca Collingwood Navigation Training.

Symulatory będą wyposażone w zaawansowaną inżynierię i hydrodynamiczne modelowanie okrętów, które będą wspierać obiekty, okręty wojenne i statki oraz sprzęt w realistycznych warunkach. Marynarze będą również korzystać z zestawów VR do wciągającego treningu. Wsparcie modelowania i trenerów VR dla nowych symulatorów zapewni przedsiębiorstwo Metaverse VR z siedzibą w Portsmouth.

Źródło: Naval Technology

Pożar na francuskim okręcie podwodnym o napędzie nuklearnym

Ostatnie zdjęcia rosyjskiego krążownika

Niedaleko Lubeki odnaleziono wrak hanzeatyckiego statku z XVII w.

Rosyjskie atomowe okręty podwodne pozostaną na dnie Oceanu Arktycznego

UKRAINA 2022 – 10 MIESIĘCY ROSYJSKIEJ PROPAGANDY