Firma Elbit Systems UK otrzymała kontrakt na kwotę 166 mln USD na program szkolenia morskiego Royal Navy Future Naval Training

Elbit Systems UK opracuje i dostarczy Combat Systems Operator w Future Submarine School oraz zmodernizuje i zarządzanie starszymi systemami szkoleniowymi w Royal Navy. / Zdjęcie: Royal Navy

Firma Elbit Systems ogłosiła 11 stycznia, że jej spółce zależnej Elbit Systems UK przyznano kontrakt o wartości około 166 mln USD (około 123 mln GBP) od brytyjskiego Ministerstwa Obrony na Program przyszłego szkolenia marynarki wojennej Royal Navy w ramach konsorcjum Fisher kierowanego przez Capita plc. Umowa będzie realizowana przez 12 lat.

Program zakłada transformację i modernizację szkolenia Marynarki Wojennej, w tym utworzenie Future Submarine School. Jako dostawca i integrator rozwiązań szkoleniowych dla Konsorcjum, Elbit Systems UK opracuje i dostarczy Combat Systems Operator w Future Submarine School oraz zmodernizuje i będzie zarządzał starszymi systemami szkoleniowymi w Royal Navy.

Elbit Systems UK dostarczy nowe technologie szkoleniowe, które poprawią zdolność szkolenia operacyjnego w zakresie obrony (morskiej) (DOTC (M)), jednocześnie ułatwiając dostępność i efektywność istniejących programów szkoleniowych.

Martin Fausset, dyrektor generalny Elbit Systems UK, powiedział:

Program będzie pionierskim projektem w Royal Navy. Dzięki wprowadzeniu zmian w programie szkoleń personelu wojskowego, zwiększony zostanie jego potencjał. Królewskiej Marynarce Wojennej zapewnione zostaną możliwości szkoleniowe nowej generacji.

Źródło: navyrecognition.com