Konkurs – Wielkopolanie ‘44.

Print Friendly, PDF & Email

KONKURS ZAKOŃCZONY

Nagrody książkowe wylosowali: Pan Bartosz z Poznania i Pani Paulina z Poznania.

Gratulujemy!!!

Z zwycięzcami konkursu skontaktujemy się drogą mailową.

Nagrody zostana przesłane pocztą.

Witamy wszystkich miłośników historii oraz marynistyki. Zapraszamy do wspólnej zabawy, której celem jest pogłębianie wiedzy historycznej.

Są wakacje, więc tym bardziej zachęcamy do wzięcia udziału w naszym konkursie, tym bardziej, iż mamy ciekawą książkę do wygrania.

W tym miesiącu do wygrania są książki Agnieszki Cubali pt. Wielkopolanie ‘44. Jak mieszkańcy Wielkopolski walczyli w powstaniu warszawskim.

Książki ufundowane zostały przez wydawnictwo REBIS.

Każdy, kto chce wziąć udział w konkursie musi poprawnie odpowiedzieć na zamieszczone poniżej pytania.

———-

Konkurs trwa do 31 lipca 2022 roku.

Życzymy powodzenia.

P.S. Odpowiedzi na pytania można znaleźć w dziale wiadomości i w artykułach:

Australia-US Submarine Officer Pipeline Act – ustawa dla australijskich podwodniaków

Dlaczego należy ufać okrętom dronowym i technologii bezzałogowej

Prosimy o poprawne podawanie adrsów mailowych!!!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zgodnie z Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO) Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazanych w tym formularzu w celach rozstrzygnięcia konkurs, publikacji wyników konkursów oraz celach marketingowych.

Akceptuję regulamin:
Zwycięzca konkursu jest wybierany w następujący sposób: a) W wypadku pytania otwartego zwycięzca wybierany jest przez jury złożone z redaktorów wortalu Okręty Podwodne Świata (okretypodwodne.edu.pl)  lub / i przedstawicieli wydawnictwa fundującego nagrody b) W przypadku pytań zamkniętych wygrywa osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi i została wylosowana z pośród wszystkich poprawnie udzielonych odpowiedzi. W wypadku większej liczby nagród, nagrody te przypadają kolejnym wylosowanym osobą aż do wyczerpania puli nagród.

Akceptuję fakt, że do czasu rozstrzygnięcia konkursu mój adres e-mail musi pozostać do dyspozycji redakcji serwisu okretypodwodne.edu.pl.


INFO o książce

[…] w powstaniu warszawskim brało udział wielu Wielkopolan. Byli na wysokich, dowódczych stanowiskach. Pułkownik Adam Borys, dowódca «Parasola», to tylko jeden przykład z całego szeregu. Powstanie 1944 roku było powstaniem narodowym. Warszawskim z lokalizacji, a narodowym w treści. Tej tezy jakoś nikt nie chce uchwycić. – kapitan Zofia Wierczyńska-Grodecka.

Agnieszka Cubała doskonale to rozumie i w swojej książce pokazuje powstanie warszawskie z unikatowej perspektywy.

Wielu mieszkańców Kraju Warty, wysiedlonych bądź zmuszonych do ucieczki, znalazło się w stolicy, włączyło w działalność konspiracyjną i wreszcie stanęło do walki w Godzinie „W”. Powstaniec wielkopolski i śląski Franciszek Rataj, pomysłodawca nazwy Szare Szeregi harcmistrz Józef Wiza, komendant Harcerskiej Poczty Polowej Przemysław Górecki, młodziutkie łączniczki siostry Chuchlanki, organizator spektakularnej ewakuacji Szpitala Maltańskiego doktor Leon Strehl, wybitny historyk Edward Serwański, piłkarz Warty i Lecha Poznań Henryk Czapczyk, jeden z największych amantów przedwojennego polskiego kina Franciszek Brodniewicz – to tylko kilka przykładów, jak mieszkańcy Wielkopolski zaangażowali się w ten narodowy zryw.

KONKURSY HISTORYCZNE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *